Бійці російських приватних військових компаній (ПВК) та ветерани Збройних сил і бойових дій звернулися до Міжнародного кримінального суду з вимогою порушити розслідування проти організаторів ПВК і тих, хто їм допомагає. Про у коментарі «Радіо Свобода» розповів голова комітету Загальноросійського офіцерського зібрання Євген Шабаєв.

Звернення до прокурора Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда підтримали 357 делегатів із 52 регіонів Росії, які представляють 18 загальноросійських і міжрегіональних громадських організацій.

Сам текст позову обговорювався на загальноросійському офіцерському зібранні, яке пройшло 18 листопада і називалося «ЧВК. Гибель армии — #НасТутНет».

Як випливає з документа, втрати ПВК, за даними ветеранських організацій, обчислюються сотнями.

«Ми, громадяни РФ, ветерани Збройних сил і бойових дій, спираючись на статтю 15 Римського статуту Міжнародного кримінального суду, просимо порушити розслідування proprio motu (за особистою ініціативою, ред.) на основі нижчевикладеної інформації про злочини, що підпадають під юрисдикцію суду», — йдеться у зверненні.

За словами Шабаєва, в липні 2018 року бійці ПВК зверталися до Адміністрації президента Росії з пропозицією легалізувати ПВК. Однак, отримали відповідь від Міноборони РФ, у якій організацію і діяльність приватних військових компаній в Росії назвали «антиконституційними».

За останні 3 роки в російські ветеранські організації надійшли тисячі скарг громадян РФ, які пройшли службу в приватних військових і охоронних компаніях (ПВОК). Рада Федерації РФ заперечує існування російських ПВОК, але безпосередні учасники цих формувань заявляють про зворотнє: інтереси Росії в світі представляє цілий ряд, у визначенні «Документа Монтре», «приватних підприємницьких суб'єктів, які надають військові та/або охоронні послуги».

Ветерани російських ПВОК і родичі загиблих найманців повідомляють про їхню участь в конфліктах в Донбасі, в Сирії, Лівії, Центральноафриканській Республіці, Габоні, Північному і Південному Судані, Ємені та інших країнах Азії і Африки. При цьому росіяни воюють за кордоном у статусі «добровольців» і без офіційного визнання з боку російської держави.

Як випливає зі звернення до суду, ветерани російських збройних сил вважають, що учасників ПВОК позбавляють правового статусу навмисно, через що вони не тільки не отримують належної ветеранам реабілітації та економічної підтримки з боку держави, а й переслідуються за законом про найманство.

У серпні представник InformNapalm Михайло Макарук повідомив в ефірі Громадського, що через лави «Приватної військової компанії Вагнера» пройшли понад 5 тисяч військових у всьому світі.

7 травня в СБУ заявили, що російський офіцер готує найманців «Вагнера» для розвідувально-терористичної діяльності на території України.

15 травня в СБУ повідомляли, що невдовзі до окупованого Донецька прибудуть близько 100 найманців «ПВК Вагнера».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Вагнер» з доставкою: чи причетні українські авіакомпанії до перевезення російських контрактників у Сирію

Поділитись: