Волонтерська міжнародна спільнота InformNapalm заявила, що через лави «Приватної військової компанії Вагнера» пройшли понад 5 тисяч військових у всьому світі.

Волонтерська міжнародна спільнота InformNapalm заявила, що через лави «Приватної військової компанії Вагнера» пройшли понад 5 тисяч військових у всьому світі.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомив Михайло Макарук, представник InformNapalm.

«Загалом «ПВК Вагнера» створена на базі колишніх військовослужбовців різних родів військ та різних спеціальностей, які вже відійшли від офіційних військових справ і намагаються заробити таким чином гроші…», — сказав Макарук.

«Дана компанія досить активно співпрацює з ГУР РФ, до її складу досить часто входять і бійці ГУР. За експертними оцінками InformNapalm, зараз вже пройшло через ПВК Вагнера більш ніж 5 тисяч персон. Наші дослідники встановили присутність ПВК Вагнера на Донбасі в Сирії, маємо інформацію щодо їхньої діяльності на території Ємену, Південного Судану та Центральноафриканської республіки», — додав він.

31 липня стало відомо, що в Центральноафриканській Республіці загинули російський журналіст Орхан Джемаль, оператор Кирило Радченко і режисер Олександр Расторгуєв. Журналістів знайшли за 32 кілометри від міста Сібю.

Водій журналістів вижив, 1 липня Міністерство закордонних справ Росії заявило, що водій не пов’язаний з місією ООН. Раніше повідомляли, що водія групи рекомендував консультант місії ООН.

Дружина Орхана Джемаля Ірина Гордієнко повідомила The Bell, що впізнала по фотографії тіло чоловіка. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ким був загиблий у ЦАР журналіст Орхан Джемаль

Як стало відомо, у ЦАР журналісти знімали матеріал про російських найманців ПВК «Вагнер». За даними джерел Громадського, близьких до Орхана, журналісти знімали проект про російську присутність у Центральноафриканській Республіці.

Влада у ЦАР припускає, що російських журналістів у Центральній Африці могло вбити угруповання «Селека».

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile