Війна

Білорусь не має бути в місії ООН на Донбасі через членство в Організації колективної безпеки — Зеркаль

19 лютого, 2018 22:51
Війна/Білорусь не має бути в місії ООН на Донбасі через членство в Організації колективної безпеки — Зеркаль
Зберегти
Вигляд
Білорусь не має брати участі в миротворчій місії ООН на Донбасі, адже вона є членом Організації Договору про колективну безпеку.

Білорусь не має брати участі в миротворчій місії ООН на Донбасі, адже вона є членом Організації Договору про колективну безпеку.

Про це заявила заступниця міністра закордонних справ України Олена Зеркаль, передає «Інтерфакс-Україна».

«Наскільки я знаю, Білорусь не вийшла з ОДКБ і є членом цієї організації. А якщо ми виключаємо НАТО, то дуже логічно, щоб не говорили, що країни ОДКБ теж беруть участь в місії», — зазначила Зеркаль.

Вона також відзначила, що дискусія щодо питання способу та місця розгортання місії триває вже певний час.

«Зараз я думаю, найголовніше, що миротворці повинні бути на кордоні України з РФ, і як буде розгортатися місія поетапно. Дискусія з цього приводу триває», — зазначила Зеркаль.

Вона при цьому підкреслила, що зусилля України та її західних партнерів спрямовані на те, аби дати Росії зрозуміти: «грати за їхніми правилами ніхто не буде».

Організація договору про колективну безпеку — це військово-політична міжнародна організація, до якої входять Росія, Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан та Таджикистан.

Раніше глава Білорусі Александр Лукашенко заявив, що його країна готова відправити миротворців на Донбас, однак при домовленості між Порошенком та Путіним.

До того міністр оборони Швеції Пітер Хултквіст заявив, що його країна готова надати свої війська для миротворчої місії ООН на Донбасі, якщо на це погодяться Росія і Захід.

Порошенко заявив, що Україна готова до до переговорів про впровадження миротворчої місії ООН на Донбасі, зазначивши, що для цього треба лише «дотиснути Росію».

У звіті експерта ООН йшлося, що організація має розглянути залучення 20 тисяч миротворців з країн, які не є членами НАТО, та ще 4 тисячі поліцейських, які б допомогли врегулювати конфлікт на Донбасі.

ЧИТАЙТЕ ексклюзивне інтерв'ю Громадського з Волкером: «Щоб миротворці ООН зайшли на Донбас, Росія повинна вивести свої сили».

Пов`язані новини