ООН має розглянути залучення 20 тисяч солдат з країн, які не є членами НАТО, та ще 4 тисячі поліцейських, які б допомогли врегулювати конфлікт на Донбасі.

ООН має розглянути залучення 20 тисяч миротворців з країн, які не є членами НАТО, та ще 4 тисячі поліцейських, які б допомогли врегулювати конфлікт на Донбасі.

Про це йдеться у звіті, який презентують згодом офіційним особам, зокрема, спецпредставнику США з питань України Курту Волкеру, передає Reuters.

«Для операції потрібно поєднання деяких європейських країн, такі як Швеція, країн,які мають досвід роботи в миротворчій діяльності, — як Бразилія, та країн, що мають велику довіру Росії — як Білорусь», — сказав автор доповіді та експерт ООН Річард Гоуан.

Хоча окремі дипломати та експерти наголошували на чисельності миротворчої місії в 50 тисяч співробітників, однак Гоуан наголосив, що нереалістично очікувати стільки миротворців, адже Москва ймовірно буде протестувати.

Для України принциповим є розгортання місії на всій території Донбасу, домовленості без узгодження бойовиками, також Україна виключає участь Росії в миротворчій місії ООН на Донбасі.

Раніше Волкер повідомив, що Росія готова до того, аби миротворча місія ООН на Донбасі розміщувалася не лише на лінії зіткнення, а й на ширших його територіях.

ЧИТАЙТЕ ексклюзивне інтерв'ю Громадського з Волкером: «Щоб миротворці ООН зайшли на Донбас, Росія повинна вивести свої сили».

Поділитись: