Радник посольства України у Мінську Скворцов був оголошений персоною нон-грата у Білорусі через справу затриманого українського журналіста Павла Шаройка

Радник посольства України у Мінську Ігор Скворцов був оголошений персоною нон грата у Білорусі через справу затриманого українського журналіста Павла Шаройка.

Про це йдеться у заяві КДБ Білорусі.

Згідно із заявою відомства, Шаройко нібито визнав,  що є співробітником військової розвідки під прикриттям та нібито має військове звання полковника. 

Стосовно радника посольства у Білорусі в КДБ заявили, що Шаройко нібито підтвердив координацію Скворцовим його розвідувальної діяльності. Сам Скворцов нібито теж «діяв під прикриттям посади радника посольства України в Білорусі».

«За діяльність, несумісну з дипломатичним статусом, Скворцов оголошений персоною «нон грата», — йдеться у повідомленні.

У посольстві України в Білорусі Громадському відмовилися коментувати затримання Шаройка та заяви КДБ у цій справі. 

До цього у КДБ Білорусі заявили, що затримали українського журналіста Павла Шаройка через нібито шпигунство.

17 листопада очільник НСТУ Зураб Аласанія повідомив про затримання  кореспондента «UA: Українське Радіо» Павла  Шаройка у Білорусі за підозрою у «шпигунстві». Згодом виявилося, що Шаройка затримали ще 25 жовтня. Україна направила ноту Білорусі через затримання журналіста. Також затриманого у Білорусі журналіста Шаройка відвідав консул.

Поділитись: