Білорусь не відповідала на ноту, яку МЗС України направило через обшук на кордоні автомобіля посла України в Мінську Ігоря Кизима.

Про це повідомили у Міністерстві закордонних справ України, передає «Радіо Свобода».

Там наголосили, що після інциденту, про який стало відомом ще 11 вересня, українська сторона направила ноту МЗС Білорусі з вимогою надати пояснення та кваліфікувати дії білоруських прикордонників. Відповіді так і не отримали.

У МЗС також зазначили, що Україна залишає за собою право у зв’язку з цим інцидентом діяти дзеркально.

Що за обшук?

11 вересня стало відомом, що під час повернення до Мінська автомобіль посла України в Білорусі Ігоря Кизима оглянули білоруські прикордонники. Про це він розповів нам в інтерв'ю, яке можете почитати тут.

Водночас такий обшук — це порушення Віденської конвенції, яка гарантує недоторканність багажу дипломата.

Як припускають сам посол та наші партнери з «Єврорадіо», білоруські прикордонники хотіли перевірити, чи не везе Кизим у багажнику людину (можливо, одного з 200 екстремістів з України, які, на думку МЗС РФ та Лукашенка, розхитують ситуацію в країні. Це вже наше припущення).

Білорусько-українські відносини

Після виборів президента в Білорусі, які, очевидно, були сфальсифіковані Олександром Лукашенком, відносини Києва та Мінська суттєво охололи. Наприклад. президент Володимир Зеленський порадив Лукашенку провести нові вибори з незалежними спостерігачами, але в МЗС Білорус нервово відреагували на цю пораду.

Ще гіршими відносини стали після того, як Лукашенко видав затриманих «вагнерівців» Росії, а не Україні. Ми писали про це детальніше тут.

Попри це, на відміну від ЄС, Україна прямо не заявляла про невизнання результатів виборів в Білорусі. Офіційний Київ вирішив зупинити всі контакти з Мінськом і почекати. Зеленський і Лукашенко зараз не спілкуються. Відновити відносити в Україні хочуть тоді, коли це «не шкодитиме репутації України».

Поділитись: