Студенти низки білоруських університетів влаштували «сидячий протест» через арешт студента Дмитра Мазуро. Хлопця засудили до 23 діб арешту за участь у мітингу.

Про це повідомляє TUT.by.

«Сидячі протести» студентів відбулися по всій країні. Журналісти повідомляють про участь студентів щонайменше 17 навчальних закладів. 

Студенти приходили на ґанки своїх університетів, скандували «Випускай!», «Я/Ми Дмитро Мазуро» та співали. Адміністрації одразу декількох закладів оголосили «терміновий» ремонт та загородили головні входи. У Білоруському державному університеті інформатики та радіоелектроніки (БДУІР) навіть оголосили евакуацію.

Там також арештували кількох людей пори те, що вони розійшлися на прохання міліціонерів.

На ґанку Білоруського державного аграрного технічного університету відбувся одиночний протест. Студента, який вийшов на акцію, незабаром забрали правоохоронці.

Студентів медичного університету Білорусі, які також долучились до протестів, відчитувала невідома жінка. Вона заявила, що студенти просто «з жиру бісяться».

Чому вийшли студенти?

Вони провели акцію солідарності з ув'язненим студентом БДУІР Дмитром Мазурою, якого 28 вересня суд засудив до 23 діб арешту за «участь в несанкціонованому масовому заході та непокору працівникам міліції».

Що відбувається в Білорусі?

Вже майже два місяці в Білорусь відбуваються протестні акції проти самопроголошеного президента Олександра Лукашенка. Щотижня сотні людей виходять на вулиці з вимогою визнати легітимним президентом опозиціонерку Світлану Тіхановську. Силовики жорстко розганяють демонстрантів ㅡ застосовують сльозогінний газ, водомети, та навіть БТРи.

Найактивнішими учасниками протестів стала молодь, а також ㅡ жінки. Жінки в Білорусі влаштовують окремі акції та допомагають під час захоплень протестувальників, закриваючи їх собою.

З0 вересня в Білорусі активістки організували також акцію «Я гуляю» та проходили Мінськом з червоно-білими парасольками. Також у середу жінки влаштували «ланцюг солідарності», вишукувавшись у шеренгу з квітами з біло-червоними прапорами.

Поділитись: