69% українців вважають, що українська повинна бути єдиною державною мовою, а російська має вільно використовуватися у приватному житті.

Про це йдеться у загальнонаціональному дослідженні фонду «Демократичні ініціативи» ім.Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою «Центру Разумкова».

Статус російської мови як офіційної в окремих регіонах України підтримали 15% населення, а як другої державної, поряд з українською – 12%.

Українську мову як єдину державну відстоюють найбільше в Західному регіоні (92%) і у Центральному регіоні – 77%.

Водночас у Південному регіоні статус російської мови як мови повсякденного спілкування, за визнання української як єдиної державної, підтримує 51%, як офіційної в певних регіонах – 27% і як другої державної – 14%. 

Найбільше статус російської мови як державної підтримують у Східному регіоні — 31% населення. Водночас 42% підтримують статус української як єдиної державної та вільне використання російської у повсякденному житті. 24% обстоюють можливість запровадження російської мови як офіційної в деяких регіонах

Дослідження проводилося 13-18 грудня 2019 року в усіх регіонах України крім анексованого Росією Криму та окупованих територій Донецької і Луганської областей. Опитано 2017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Поділитись: