Майже половина українців (48%) вважають головною подією 2019 року звільнення з Росії військовополонених моряків і політв'язнів.

Про це свідчать дані соціологічної групи «Рейтинг», яка упродовж 13-17 грудня опитала 2,5 тисячі українців віком від 18 років.

Ще 44% українців вважають головною подією 2019 року президентські вибори. 15% — вибори до Верховної Ради, 13% — вихід збірної України з футболу до фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу 2020 року.

Кожен п’ятий українець вважає подією року відновлення переговорів у «нормандському» форматі, кожен десятий — зміцнення курсу гривні.

 Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,0%

Нагадаємо, 7 вересня відбувся великий обмін полонених, з російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Павло Гриб та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.

Однак, попри масштабний обмін, за даними українського омбудсмена Людмили Денісової, у Росії та на окупованих нею територіях залишаються за ґратами щонайменше 115 українців. Зокрема — кримський активіст Олексій Чирній, засуджений у справі так званих «українських диверсантів» Андрій Захтей, обвинувачений у шпигунстві Валентин Виговський. Також російська влада не припиняє переслідування кримських татар, на непідконтрольних територіях Донбасу утримують ще 227 українців.

Поділитись: