Більшість українців вважає, що політичні партії в країні мають фінансуватися їхніми лідерами та членами, а не державою. Про це свідчать результати спільного опитування соціологічної служби Центру Разумкова й Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва», оприлюднені в середу, 15 липня.

Відповідаючи на питання «Хто, на Вашу думку, повинен фінансувати діяльність партій?», 54,4% респондентів вказали, що це мають робити лідери партій, а 39,9% — їхні рядові члени. 32,9% опитаних також обрали варіант «прихильники партій».

Лише 11,1% опитаних українців вважає, що фінансувати політичні сили в Україні мають із державного бюджету. За утримання партій за кошт бізнесменів висловилися 22,7% респондентів.

  • Раніше законодавство передбачало держфінансування партій, які на виборах до парламенту здобували більше 2% голосів. Однак у 2019 році парламент підняв мінімальний поріг голосів для отримання фінансування до 5%.
  • Партія проросійського блогера Анатолія Шарія (набрала 2,23%) намагалася оскаржити це рішення, але безуспішно: Окружний адміністративний суд Києва відмовив їй у стягненні 3,2 мільйона гривень держфінансування.
Поділитись: