Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який скасовує державне фінансування партій, які не подолали 5% поріг на парламентських виборах. Досі право на держфінансування мали партії, які на виборах набрали більше 2% голосів.

За відповідний законопроєкт проголосували 237 народних депутатів, 233 з яких представники «Слуги народу».

Ухвалені зміни передбачають, що щороку партії, набрали не менше 5% голосів, отримуватимуть фінансування за такою формулою: сота частина від мінімальної заробітної плати, помножена на загальну кількість виборців по багатомандатному виборчому округу на останніх виборах у Раду.

Ухвалені зміни передбачають, що щороку партії, набрали не менше 5% голосів, отримуватимуть фінансування за такою формулою: сота частина від прожиткового мінімуму, помножена на загальну кількість виборців по багатомандатному виборчому округу на останніх виборах у Раду. 

Це означає, що фінансування не отримають «Радикальна партія», «Сила і честь», «Опозиційний блок», «Партія Шарія», «Свобода» та «Українська стратегія Гройсмана», які набрали більше 2%, але менше 5%

Нижче наводимо графіку з сумами, які мали отримати ці партії.

Нагадаємо, 29 серпня президент Володимир Зеленський вніс у Раду законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції», в якому міститься норма про скасування держфінансування партій, які не подолали 5% бар’єр.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile