Біля берегів екваторіальної Гвінеї пірати 10 травня захопили в полон та вивезли у невідомому напрямку українського моряка з судна «Rio Mitong».

Про це повідомив директор Департаменту консульської служби МЗС Сергій Погорельцев, пише Укрінформ.

Напад відбувся поблизу порту Малабо. Судно Rio Mitong йшло під прапором Коморських островів, його власник — бельгійська компанія SMART S&P SA.

«За попередньою інформацією, у результаті нападу захоплено та вивезено у невідомому напрямі одного громадянина України — члена екіпажу судна», — каже Погорельцев.

Він зазначає, що посольство України в Бельгії встановлює контакт з судновласником та оператором судна, аби перевірити інформацію та з’ясувати обставин справи.

Також посольство України в Сенегалі, яке відповідає за Екваторіальну Гвінею, та посольство України в Нігерії, яке є найближчою до місця події дипломатичною установою, звернулися до місцевих компетентних органів з метою підтвердження факту захоплення громадянина України.

«Справа перебуває на контролі причетних закордонних дипломатичних установ України та Департаменту консульської служби МЗС», — запевнив Погорельцев.

Водночас портал Dryad Global, який спеціалізується на проблемах безпеки мореплавства, пише, що з судна, ймовірно, викрали двох моряків — українця та росіянина. Видання також пише, що загалом в районі шельфу Камеруну морські злочинці викрали уже близько 50 людей.

У січні повідомлялося, що на шляху з Еквадору в Панаму з борту іноземного судна пропав український моряк Євген Масленніков.

Поділитись: