158 громадян України перебувають у пенітенціарних центрах в Італії як затримані чи засуджені за перевезення нелегальних мігрантів.

Такі дані станом на початок березня 2020 року навели у Міністерстві закордонних справ України у відповідь на запит Deutsche Welle.

Серед українців 131 особа засуджена і відбуває покарання, а 27 утримаються під вартою.

Згідно з повідомленням, у 2015-2018 роках на півдні Італії було заарештовано 161 громадянина України за підозрою у перевезенні нелегальних мігрантів. У 2019 році там затримали 32 українців. Водночас 18 звільнили. З початку 2020 року в Італії затримали одного українського моряка.

Зменшення кількості затриманих у МЗС пояснили «ефективністю інформаційної складової протидії, роботі МЗС та правоохоронних органів України, неурядових організацій».

Там запевнили, що питання захисту прав українських моряків в Італії перебуває на особливому та постійному контролі.

Також, за даними МЗС, у Греції тільки протягом 2019 року затримали 36 українських моряків, а у 2020 році — двох. Минулого року там засудили за нелегальне перевезення мігрантів 29 українських моряків, а у 2020 році — дев'ятьох. Закони Греції передбачають за контрабанду людей до 25 років позбавлення волі. 

9 березня у в'язниці біля міста Модена на півночі Італії шестеро людей загинули під час протестів. Причиною стали нові обмеження через спалах коронавірусу в країні.

Поділитись: