У п'ятницю, 22 червня, біля консульського відділу Росії у Києві відбулася акція «Заберіть своїх — віддайте наших» з вимогою до РФ обміняти затриманих в Україні російських громадян на українських політв’язнів в Росії.

У п'ятницю, 22 червня, біля консульського відділу Росії у Києві відбулася акція «Заберіть своїх — віддайте наших» з вимогою до РФ обміняти затриманих в Україні російських громадян на українських політв’язнів в Росії.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Представники «Медійної ініціативи за права людини» зачитали імена 19 росіян, затриманих в Україні, яких можна було б обміняти.

«У Росії їхні імена не знають і долею цих людей майже не цікавляться», — заявила координатор організації Марія Томак.

Активісти залишили під консульством «ватника», який символізує затриманого в Україні росіянина, та передали разом з ним звернення до глави РФ Володимира Путіна із закликом про обмін.

Під консульством залишили «ватника», який символізує затриманого в Україні росіянина Фото: Сергій Нужненко/radiosvoboda.org

З російського консульства до активістів ніхто не вийшов.

Раніше Людмила Денісова написала листа російському омбудсмену Тетяні Москальковій, в якому закликала сприяти їй у зустрічі з українськими політв’язнями.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня оголосив голодування. Він вимагає звільнення усіх українців-політв'язнів Кремля.  28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: