Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова написала листа російському омбудсмену Тетяні Москальковій, у якому закликала сприяти їй у зустрічі з українськими політв’язнями.

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова написала листа російському омбудсмену Тетяні Москальковій, у якому закликала сприяти їй у зустрічі з українськими політв’язнями.

Про це Денісова повідомила у Facebook.

«Висловлюю серйозну занепокоєність станом здоров’я громадян України, які утримуються у пенітенціарних установах та проводять безстрокове голодування, відмовившись від прийому їжі: Володимира Балуха (93-й день), Олега Сенцова (37-й день), Станіслава Клиха (12-й день) та Олександра Кольченка (припинив голодування, але втратив 8 кілограмів)», — написала вона.

Денісова зазначила, що, як їй відомо, стан здоров’я цих політв’язнів погіршився, проте детальної інформації омбудсмен не має.

Також вона додала, що забезпечить Москальковій синхронне відвідування чотирьох громадян РФ, які утримуються в українських в’язницях.

Нагадаємо, 18 червня Денісова та Москалькова домовилися відвідати в’язнів у тюрмах України та Росії.

Але 19 червня український омбудсмен повідомила про зрив домовленостей.

Раніше Денісова повідомила, що її поки не допустили до українського політв’язня, журналіста Романа Сущенка, але вона розраховує зустрітися з ним до кінця дня. 

Заступниця голови Верховної Ради Ірина Геращенко вважає, що недопуск до Олега Сенцова, Миколи Карпюка, Романа Сущенка — скоріше за все, свідчить про «погіршення стану здоров‘я українців, психологічного тиску на них». 

Раніше українського омбудсмена не допустили до українського політв'язня Карпюка. Уповноважені з прав людини України і Росії домовилися відвідати по 34 ув’язнених на територіях обох країн.

15 червня Денісову не допустили до політв'язня Кремля, режисера Олега Сенцова.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

Нагадаємо, Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня оголосив голодування. Він вимагає звільнення усіх українців-політв'язнів Кремля. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: #FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

У Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: