Біологи: Наші предки спали менше за нас
Нове дослідження показало, що предки сучасного людства витрачали на сон менше часу, аніж люди сплять зараз.
Група біологів з США дослідила, скільки і як сплять племена у Африці та Південній Америці. Їх спосіб дуже нагадує той, що був у первісних мисливців-збирачів, йдеться у статті Current Biology, на яку посилається ВВС Україна.
Дослідники відстежували образ життя 98 людей протягом 1165 ночей.
Виявилося, що члени традиційних спільнот витрачають на сон у середньому з половиною годин щоночі. Сучасні ж американці, за даними масштабного дослідження, сплять близько семи годин на добу. Члени ж племен, як правило, навіть не дрімають вдень.
Також виявилося, що всі учасники спостереження засипали десь через три з половиною години після заходу сонця. Важливим регулятором сну виявилась температура.
«Те, що ми побачили, нас вразило - сон триває у період, поки знижується температура, і коли вона досягає найнижчого значення, люди прокидаються», - пояснив Професор Джером Сігель з Каліфорнійського університету.
Дослідники додали, що попри коротший сон, ніж рекомендовані американським Національним фондом сну, сім-дев'ять годин протягом ночі, піддослідні не скаржилися на втому.
/Фото: rod_waddington via Flickr
- Поділитися: