ENRU

Бюро ПАРЄ заборонило главі Аграмунту робити заяви від імені Асамблеї — українська делегація

Бюро Парламентської асамблеї Європи висловило недовіру главі ПАРЄ Педро Аграмунту та заборонило йому здійснювати будь-які дії від імені Асамблеї.

Про це повідомив представник української делегації в ПАРЄ Володимир Ар'єв.

«Президент ПАРЄ Аграмунт не написав заяву про відставку, не з'явився на Бюро і, відповідно, не зробив жодної заяви, обіцяної раніше. Бюро Асамблеї щойно абсолютною більшістю голосів висловило йому недовіру і відмовило в дозволі здійснювати візити, робити заяви і та проводити іншу активність від імені ПАРЄ», — написав він.

Ар'єв зазначив, що від повноважень президента ПАРЄ у Аграмунта залишилась одна назва.

«ПАРЄ не має процедури відкликання президента з посади взагалі. За 50 років не було потреби. Тепер регламентний комітет має розробити цю процедуру», — написав він.

Раніше президент ПАРЄ Педро Аграмунт назвав умови своєї відставки.

Раніше повідомлялося, що президент Парламентської асамблеї Ради Європи Педро Аграмунт заявив, що у п'ятницю, 28 квітня, виступить із заявою щодо свого статусу за наслідками слухань на засіданні асамблеї стосовно його поїздки до Сирії.

Нагадаємо, у ПАРЄ вимагають відставки президента через його візит до Сирії. За всю історію Асамблеї не було жодного випадку, коли президенту оголошували імпічмент. Також немає відповідної процедури відсторонення президента. 

Глава ПАРЄ Аграмунт спільно з делегацією РФ відвідав Сирію в березні. Там вони зустрілися з президентом Сирії Башаром Асадом.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram