Представники «Української ради бізнесу», до складу якої входить 73 бізнес-асоціації та Фонду підтримки економічної безпеки, закликали кандидатів у президенти України одразу після завершення виборів винести питання економічної безпеки на розгляд Ради національної безпеки та оборони України.

Про це йдеться у прес-релізі «Української ради бізнесу».

Зокрема, в організації закликали підтримати розроблений проект рішення РНБО, яким описуються ключові загрози економічній безпеці України та шлях їхнього подолання.

«Відповідальний бізнес прагне побудувати в Україні легальне бізнес-середовище, з єдиними правилами, які зрозумілі усім учасникам економічних відносин», — йдеться у повідомленні «Української ради бізнесу».

Серед ключових загроз економіці України там бачать занадто великий розмір державних видатків, монополізацію ринків олігархічними структурами, сировинну орієнтованість економіки України, зарегульованість процедур та відсутність прозорих правил гри, що призводить до тінізації економіки.

Також члени «Української ради бізнесу» закликали ухвалити нові податковий та митний кодекси, провести реформу ДФС, ліквідувати економічні функції у силових структур та відкрити ринок сільськогосподарської землі.

Зазначимо, що до «Української ради бізнесу» входить 27 тисяч підприємств, у яких працюють 1,2 мільйона українців.

Нагадаємо, що раніше голова ради Нацбанку Богдан Данилишин висловив занепокоєння щодо того, що Україна перетворюється на аграрну державу.

«Україна все більше стає аграрною (і при цьому деіндустріалізованною) країною, тому і курс гривні все сильніше залежить від обсягу врожаю сільгосппродукції і світових цін на неї... НБУ послідовно дотримується позиції, що його основне завдання зменшити інтенсивність коливань курсу гривні», — повідомив Данилишин.

Поділитись: