Зі створеного Офісом президента фонду ліквідації наслідків COVID-19 витратили вже 374,62 мільйона гривень. За ці кошти купували переважно засоби індивідуального захисту.

Про це повідомив заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко, передає пресслужба установи.

«Було вирішено, що вони (підприємці — ред.) допомагатимуть країні проходити цей етап саме по закупівлі засобів захисту для наших лікарів, а також для інших служб – поліції, прикордонників і так далі. Бізнес зголосився й фактично вніс гроші до цього фонду. І з цього фонду почалися закупівлі засобів захисту», — повідомив Тимошенко.

Фото:

Офіс президента

Коштами фонду розпоряджалася держава: 155,6 мільйона гривень витратили на закупівлі в українських виробників, 182,6 мільйона гривень — в іноземних. На доставку вантажів витратили 33,6 мільйона гривень, ще 286 тисяч гривень — на митне оформлення вантажів.

«У нас фактично було три види вантажів. Перший — це те, що закуповував і привозив фонд в інтересах наших лікарів, поліцейських. За ці літаки сплачував всі кошти фонд. Другий вид вантажів — це ті ж самі засоби захисту та медичне обладнання, які закуповував бізнес і передавав до лікарень або централізовано до Міністерства охорони здоров’я. За ці поставки також сплачував фонд», — зазначив заступник керівника ОП.

Фото:

Офіс президента

Третій вид вантажів — товари для українських аптек. Так, частину придбаних вантажів направили до аптек, аби вони могли продавати медичні маски та знизити ціни на них з 20-25 гривень до 8-10 гривень.

«Тобто фактично тим, що ми дали змогу комерційним компаніям привозити маски, ми знизили ціну, яка була, і наповнили український ринок масками», — додав Тимошенко.

Станом на 5 травня в Україні кількість інфікованих коронавірусом зросла до 12 697. З початку епідемії від ускладнень, спричинених коронавірусом, померли 316 людей, одужали — 1875 пацієнтів.

У світі з початку пандемії коронавірусу зафіксували 3 млн 648 тисяч 201 інфікованого, з них 252 207 пацієнтів померли, а 1 млн 200 тисяч 170 — одужали. Інфікованими на сьогодні залишаються 2 млн 193 тисячі 624 людини.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: