Бізнес профінансував фонд президента з протидії коронавірусу на 374 млн грн: на що пішли ці гроші?

Зі створеного Офісом президента фонду ліквідації наслідків COVID—19 витратили вже 374,62 мільйона гривень. За ці кошти купували переважно засоби індивідуального захисту.

Про це повідомив заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко, передає пресслужба установи.

«Було вирішено, що вони (підприємці — ред.) допомагатимуть країні проходити цей етап саме по закупівлі засобів захисту для наших лікарів, а також для інших служб – поліції, прикордонників і так далі. Бізнес зголосився й фактично вніс гроші до цього фонду. І з цього фонду почалися закупівлі засобів захисту», — повідомив Тимошенко.

Офіс президента

Коштами фонду розпоряджалася держава: 155,6 мільйона гривень витратили на закупівлі в українських виробників, 182,6 мільйона гривень — в іноземних. На доставку вантажів витратили 33,6 мільйона гривень, ще 286 тисяч гривень — на митне оформлення вантажів.

«У нас фактично було три види вантажів. Перший — це те, що закуповував і привозив фонд в інтересах наших лікарів, поліцейських. За ці літаки сплачував всі кошти фонд. Другий вид вантажів — це ті ж самі засоби захисту та медичне обладнання, які закуповував бізнес і передавав до лікарень або централізовано до Міністерства охорони здоров’я. За ці поставки також сплачував фонд», — зазначив заступник керівника ОП.

Офіс президента

Третій вид вантажів — товари для українських аптек. Так, частину придбаних вантажів направили до аптек, аби вони могли продавати медичні маски та знизити ціни на них з 20-25 гривень до 8-10 гривень.

«Тобто фактично тим, що ми дали змогу комерційним компаніям привозити маски, ми знизили ціну, яка була, і наповнили український ринок масками», — додав Тимошенко.

Станом на 5 травня в Україні кількість інфікованих коронавірусом зросла до 12 697. З початку епідемії від ускладнень, спричинених коронавірусом, померли 316 людей, одужали — 1875 пацієнтів.

У світі з початку пандемії коронавірусу зафіксували 3 млн 648 тисяч 201 інфікованого, з них 252 207 пацієнтів померли, а 1 млн 200 тисяч 170 — одужали. Інфікованими на сьогодні залишаються 2 млн 193 тисячі 624 людини.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!