Одна з провідних бізнес-асоціацій України — Європейська бізнес-асоціація (EBA) — закладає у прогнози на наступний рік середній курс долара на рівні 28 гривень за 1 долар.

Про це повідомила виконавча директорка асоціації Анна Дерев'янко під час представлення дослідження EBA «Глобальний огляд економіки», передає «Інтерфакс-Україна».

«При плануванні бюджету на наступний рік власники (компаній-членів EBA — ред.) закладають вартість валюти в середньому на рівні 28 гривень за долар. За прогнозами інвесторів, гривня продовжить зміцнюватися, оскільки минулого року курс складав на рівні 30 гривень за долар», — повідомила Дерев'янко.

За її словами, понад три чверті опитаних топ-менеджерів EBA прогнозують, що їхній бізнес буде розвиватися наступного року, а 45% — що доходи підприємств зростуть на 10-20%. Водночас компанії стали менше розраховувати на розширення свого штату.

Раніше у Нацбанку повідомили, що продовжать дотримуватися режиму плаваючого курсу валют, тобто не будуть втручатися у його ринкову динаміку без нагальних потреб.

Напередодні у Рахунковій палаті підрахували, що через зміцнення курсу гривні бюджет недоотримав 9 мільярдів гривень. Водночас зміцнення гривні дозволило зекономити 11,5 мільярда гривень на обслуговування державного боргу.

Також повідомлялось, що гривня посіла друге місце серед валют світу за темпами зміцнення.

Поділитись: