Благодатний вогонь доправили до храмів ПЦУ, а росіяни вели обстріли: головне за ніч проти 16 квітня

Великоднє богослужіння в кафедральному соборі Святої Трійці Православної церкви України в Луцьку, 16 квітня 2023 року
Великоднє богослужіння в кафедральному соборі Святої Трійці Православної церкви України в Луцьку, 16 квітня 2023 рокуВолинська єпархія ПЦУ / Facebook

Благодатний вогонь доправили до України, Епіфаній очолив богослужіння у Свято—Михайлівському Золотоверхому соборі, а росіяни обстріляли Запорізьку область, унаслідок чого постраждав храм. Зібрали головні новини за ніч проти 16 квітня.

Благодатний вогонь в Україні

У Волинській єпархії Православної церкви України повідомили, що благодатний вогонь потрапив до України під час Великоднього богослужіння. З благословіння митрополита Михаїла та за сприяння «Волинського братства Святого Володимира Великого» його доправили з Варшави до кафедрального собору Луцька й передали до всіх храмів ПЦУ.

«Цьогоріч паломницька група не їздила до Єрусалима за благодатним вогнем. Тому кошти, які були спрямовані для цього, передали на потреби Збройних Сил України», — йдеться в повідомленні.

Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній у Великодню ніч очолив у кафедральному Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі в Києві урочисте богослужіння та хресний хід.

Обстріли у Великодню ніч

У ніч проти 16 квітня росіяни здійснили масовану атаку на Запорізьку область. У Комишувасі постраждала місцева церква, у якій не проводили службу. Руйнувань зазнали й будівлі поруч. У самому ж Запоріжжі росіяни поцілили в зелену зону. Наслідки пошкоджень від вибухової хвилі наразі встановлюють.

Крім того, окупанти вдарили й по Миколаївщині. О 02:56 очільник Снігурівської міської військової адміністрації Іван Кухта повідомив, що зафіксовано обстріли в районі Снігурівки.

Ввечері 15 квітня росіяни здійснили авіаудар по прикордонню Сумської області. Попередньо, внаслідок цього зазнала поранень цивільна людина. Також росіяни вдарили з повітря по підприємству на Чернігівщині.

Припинення Угорщиною імпорту сільськогосподарської продукції

Угорський міністр сільського господарства Іштван Надь заявив, що його країна слідом за Польщею до 30 червня заборонила імпорт сільськогосподарських товарів з України. В уряді Угорщини вважають, що цього часу може бути достатньо для вжиття заходів із боку ЄС.

Надь стверджує, що українське сільське господарство має низьку собівартість, бо працює за виробничою практикою, що більше не дозволена в ЄС.

За словами угорського міністра, українське господарство почало експортувати на європейський ринок, крім зерна та олійних культур, велику кількість птиці, яєць і меду, що, мовляв, унеможливило збут для угорських і центральноєвропейських фермерів.

Загиблі через сутички в Судані

У Судані 15 квітня під час сутичок між збройними силами та воєнізованими силами швидкого реагування Судану (RSF) загинули щонайменше 25 людей, ще 183 зазнали поранень.

Про те, що відбувається та що передувало, читайте докладніше тут.