За оцінками науковців, близько трьох мільярдів тварин загинули або зникли внаслідок пожеж в Австралії. Про це йдеться у звіті, створеному на замовлення Всесвітнього фонду дикої природи десятьма австралійськими дослідниками.

Учені проаналізували втрати серед дикої природи на площі в майже 11,5 мільйона гектарів — саме стільки землі в Австралії було охоплено вогнем із вересня 2019 по січень 2020 року. За їхніми оцінками, загинули або зникли 143 мільйони ссавців, майже 2,5 мільйона рептилій, 180 мільйонів птахів та 51 мільйон жаб.

Ситуацію із тваринами в Австралії у звіті називають однією з «найгірших катастроф для дикої природи в сучасній історії». Там також зазначається, що точні підрахунки шкоди, завданої дикій природі пожежами, поки здійснити неможливо через відсутність даних.

Уряд Австралії також розпочав власне розслідування причин пожежі та оцінки її збитків. Очікується, що його результати з’являться в жовтні цього року. За офіційними даними, під час сезону пожеж в Австралії загинули 33 людини.

  • У січні 2020 року екологи припускали, що внаслідок чагарникових пожеж, що тривали на території Австралії з осені 2019 року, міг загинути понад мільярд тварин.
  • У березні природоохоронна група Міжнародного фонду захисту тварин закликала уряд Австралії визнати коал видом під загрозою вимирання.
Поділитись: