Унаслідок чагарникових пожеж, що тривають на території Австралії з осені 2019 року, міг загинути понад мільярд тварин.

Про це в коментарі HuffPost повідомив еколог Сіднейського університету Кріс Дікмен.

Раніше, за його оцінками, у вогні померло близько 480 мільйонів тварин. Утім, зазначає Дікмен, розрахунки робилися лише для одного австралійського штату — Новий Південний Уельс — і не враховували значної кількості тварин, щодо чисельності яких немає даних.

«Початкова оцінка — 480 мільйонів — враховувала ссавців, птахів і рептилій, дані щодо густини розселення яких ми маємо. Тепер же це число дещо застаріле. З урахуванням масштабів пожеж лише в одному Новому Південному Уельсі воно складає понад 800 мільйонів», — цитує Дікмена HuffPost.

Навіть ця оцінка не враховує, приміром, кажанів та безхребетних тварин. Якщо ж намагатися порахувати й їх, то, за словами еколога, «без сумніву», кількість загиблих істот слід оцінювати в понад й мільярд.

«Понад 1 мільярд — це за дуже скромними підрахунками», — уточнив він. Цю ж оцінку поділяє й екоактивіст австралійського офісу Всесвітнього фонду дикої природи Стюарт Бланч, прокоментував він HuffPost.

Нагадаємо,

  • 8 листопада, через збіг високої температури (35 градусів Цельсія) й сильних вітрів на території двох штатів виникло одразу 99 локальних пожеж.
  • Пізніше влада австралійських штатів Новий Південний Уельс та Квінсленд оголосила надзвичайний стан через катастрофічний «рівень лісових пожеж» у регіоні — вперше за останні 10 років.
  • 19 грудня через масштабні лісові пожежі влада Австралії оголосила надзвичайний стан щонайменше на тиждень. Зокрема, надзвичайний стан оголосили в найбільшому місті країни — Сіднеї — й штаті Новий Південний Уельс.
  • Через отруйні випари лікарі говорять про надзвичайну ситуацію у сфері громадської охорони здоров'я. За останні тижні в лікарнях різко зросла кількість пацієнтів з проблемами в дихальних шляхах.
  • За останніми даними, пожежі охопили щонайменше п'ять штатів. Загинуло 23 людини і майже пів мільярда тварин.
  • Сусідні країни — Нова Зеландія, Папуа-Нова Гвінея і Вануату — запропонували допомогу уряду Австралії в подоланні стихійного лиха.
  • Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков також заявив, що Україна готова направити в Австралію близько 200 спеціально підготовлених рятувальників для боротьби з пожежами.
Поділитись: