Акція проти повернення Андрія Портнова викладачем в КНУ Шевченка, 20 червня 2019
Фото:

Громадське

Близько 300 людей вийшли на протест під головним корпусом університету Шевченка в Києві, увечері 20 червня. Учасники акції вийшли проти повернення ексзаступника голови Адміністрації президента часів Віктора Януковича Андрія Портнова на посаду викладача університету.

Як повідомила кореспондентка Громадського, серед учасників переважають студенти історичного факультету, випускники та громадські активісти. Присутній також проректор з науково-педагогічної роботи Володимир Бугров.

За кілька хвилин після початку протесту, близько 19:00 протестувальники увірвалися до університету та організували «сидячий протест» біля кабінету ректора. Студенти вимагають скасувати повернення Портнова і скандують «Ми нікуди не підем» і «Ганьба».

«Портнова треба не любити за три речі: він зламав судову систему, внаслідок чого заборонили Євромайдан, він був одним з ініціаторів законів 16 січня, він абсолютно проросійський. Також він за абсолютний відкат всіх реформ, які відбулися за останні 5 років в Україні», – зазначив один з учасників протесту. 

Близько 21-ї учасники акції домовились з ректором про зустріч 21 червня о 10 ранку. Кілька протестувальників залишились ночувати в стінах університету.

Акція проти повернення Андрія Портнова викладачем в КНУ Шевченка, 20 червня 2019
Фото:

Громадське

Сам Андрій Портнов у своєму Telegram-каналі зазначив, що послухав озвучені тези і «настільки з ними згоден», що «тепер і сам виступаю проти Портнова».

Напередодні повідомлялося, що Андрій Портнов з вересня знову працюватиме на кафедрі конституційного права юридичного факультету, у зв'язку із чим студенти анонсували акцію протесту.

Портнов у своєму телеграм-каналі зазначив, що він не поновлювався на посаді професора, а був наново прийнятий. Також Портнов відреагував на плани студентів протестувати проти призначення його викладачем.

«Я підтримую будь-який протест, крім голодування. Громадяни повинні вільно висловлювати свої думки і проводити дозвілля в будь-якому зручному для них форматі», — сказав він.

Андрій Портнов, який обіймав посаду радника екс-президента Віктора Януковича у 2011–2014 роках 19 травня повернувся в Україну після п’ятирічної відсутності. У 2014 році Портнов виїхав з України, певний час жив у Росії, а потім переїхав до Відня.

У березні 2018-го СБУ порушила справу про держзраду щодо екс-заступника глави АП часів Януковича Портнова. Через це Портнов подав позов до суду на Службу безпеки України.

6 березня 2014-го ЄС запровадив санкції проти 18 громадян України, підозрюваних у незаконному привласненні державних коштів і причетності до порушень прав людини. Серед них був і колишній голова адміністрації президента Януковича Андрій Портнов.

Пізніше в березні 2015-го Європейський союз продовжив санкції, але виключив зі списку Андрія Портнова.

Поділитись: