Приблизно 80% жителів Японії підтримують скасування або перенесення Олімпійських ігор ㅡ опитування

Більшість жителів Японії вважають, що перенесені на літо 2021 року Олімпійські ігри в Токіо необхідно скасувати або ж перенести знову. У країні фіксують уже третю хвилю епідемії коронавірусу.

Про це свідчать результати опитування, яке провели на замовлення видання Kyodo News.

Серед опитаних японців 35,3% людей заявили, що необхідно скасувати Олімпійські ігри в Токіо. Ще 44,8% підтримали ідею перенести дату проведення заходу.

Також 41,3% опитаних підтримують діяльність нового прем’єр-міністра Японії Йосіхіде Суґи. Він запевняв, що у 2021-му в країні точно відбудуться Олімпійські ігри в «безпечних і захищених умовах».

Проте 42,8% опитаних японців виказали невдоволення політикою Суґи. Найбільше вони пояснювали критику прем'єр-міністра «відсутністю лідерської позиції» в питанні боротьби з коронавірусом.

Загалом же настрої жителів Японії щодо заходів влади в боротьбі з коронавірусом доволі песимістичні. Так, 68,3% опитаних зазначили, що уряд не справляється з епідемією.

Також 79,2% заявили, що рішення ввести надзвичайний стан через третю хвилю захворюваності ухвалили занадто пізно. 78% опитаних зазначили, що режим НС потрібно було розширити на більшу кількість районів ㅡ наразі він діє тільки в Токіо та прилеглих префектурах Канагава, Чіба та Сайтам.

Режим надзвичайного стану ввели на місяць, до 7 лютого. Однак 46,6% опитаних японців заявили, що цього буде недостатньо.

Усього в опитуванні взяли участь 715 домогосподарств, де проживають люди, які мають право голосувати, та 1 274 мобільних користувачі. Усі учасники опитування були обрані випадково.

Яка в Японії ситуація з COVID-19?

За даними Університету Джонса Хопкінса, усього з початку епідемії в Японії підтвердили понад 288 тисяч випадків зараження коронавірусом. З них 3 850 людей померли від ускладнень коронавірусної хвороби.

Довгий час японцям вдавалося стримувати великий приріст щоденних заражень жорстким дотриманням правил карантину та соціальною відповідальністю громадян. Проте із січня кількість нових заражень у країні почала набирати обертів. Щоденний приріст становить 7 тисяч людей, що стало рекордом для Японії.

У четвер, 7 січня, прем’єр-міністр Японії Йосіхіде Суґа оголосив у Токіо та прилеглих префектурах надзвичайний стан на один місяць.

Прем'єр-міністр наказав організаціям зменшити кількість працівників в офісах на 70% і заохочувати людей працювати дистанційно. Жителів найбільш уражених регіонів просять утриматися від нетермінових поїздок. Роботу закладів громадського харчування обмежили до 20:00, а на спортивних заходах дозволили перебувати лише мінімальній кількості глядачів. Водночас школи в цей період залишатимуться відкритими.