Через початок процедури виходу з Європейського Союзу економіка Великої Британії зараз на 3% менша, ніж могла би бути без Brexit.

Такого висновку дійшли аналітики Bloomberg.

Через невизначеність щодо умов і термінів Brexit темпи щорічного зростання британської економіки впали з 2% до 1%. Особливо постраждав сектор бізнес-інвестицій, зауважує Bloomberg.

За оцінкою економіста видання Дена Генсона, до кінця 2020 року загальні збитки економіки Великої Британії від Brexit можуть скласти 200 мільярдів фунтів стерлінгів через невизначеність, яка шкодить бізнесу та споживачам.

Попри те, що нинішній прем’єр Великої Британії Борис Джонсон уклав угоду з ЄС про умови виходу з об’єднання, усунувши загрозу «жорсткого» Brexit, все ще незрозумілими залишаються умови британсько-європейської торгівлі, що має визначатися окремою угодою. Це створює додаткові ризики для розвитку економіки Великої Британії в 2020 році.

«Тоді як Сполучене Королівство буде узгоджувати свої нові торговельні відносини з ЄС і боротися з кризою у виробництві, яка з часів фінансової кризи стримувала економічний розвиток, щорічні збитки від Brexit, найімовірніше, лише зростатимуть», — стверджує Генсон.

Нагадаємо, 9 січня Палата громад Великої Британії прийняла законопроєкт про вихід із ЄС у третьому читанні. Очікується, що до кінця січня як британська сторона, так і Європейський Союз ухвалять усі необхідні домовленості для Brexit.

Тоді 31 січня 2020 року вона офіційно виходить із ЄС. Далі починається 11-місячний перехідний період до грудня 2020 року, протягом якого сторони мають юридично закріпити свої майбутні відносини — в тому числі торговельні.

Нагадаємо, раніше британські депутати не хотіли затверджувати урядовий законопроєкт про Brexit. Вони заявляли, що в них недостатньо часу для його вивчення й обговорення, оскільки до тодішнього дедлайну Brexit — 31 жовтня — лишалися лічені дні.

Тоді за ініціативи опозиційних політичних партій парламент прийняв рішення про проведення дочасних виборів. Напередодні ЄС схвалив чергове відтермінування виходу Великої Британії — до 31 січня 2020 року.

Поділитись: