Росія і Саудівська Аравія на переговорах в режимі відеоконференції змогли домовитися про угоду щодо скорочення видобутку нафти.

Про це з посиланням на делегатів зустрічі повідомляє Bloomberg.

Зазначається, що позиції змогли узгодити перед початком переговорів. Водночас досі не зрозуміло, як сторони позбулися суперечностей в позиціях.

Під час зустрічі, яку раніше перенесли з 6 квітня на 9 квітня, найбільші експортери нафти світу мли узгодити спільні дії щодо скорочення обсягів видобутку, адже наразі через коронавірус та економічну кризу попит на нафту суттєво впав, при цьому обсяги експорту навпаки зросли.

Так, за розрахунками Reuters, світовий попит на нафту скоротився на 30% через коронавірус та обмеження на пересування громадян у всьому світі. Таке суттєве падіння попиту, яке супроводжується зростанням обсягів видобутку, призводить до падіння ціни.

Раніше ОПЕК та Росія не змогли домовитися про скорочення обсягів видобутку нафти. Саме через суперечку між Росією та Саудівською Аравією, яка є неформальним лідером ОПЕК, у світі відбувся обвал цін на нафту.

Росія та Саудівська Аравія не змогли домовитися, на скільки варто зменшувати обсяги видобутку нафти через те, що попит на неї різко впав. Після цього ціни на нафту пішли до низу, а нафта російського сорту Urals взагалі дешевшала до 10 доларів за барель — її експорт став збитковим.

Поділитись: