Росії стало збитково експортувати свою нафту, адже експортні мита та вартість доставки нафти за кордон перевищили ринкову ціну, за якою таку нафту можна продати на світових ринках.

Про це повідомляє «РБК», посилаючись на джерела на нафтовому ринку Росії.

При експорті російської нафти сорту Urals, видобувні компанії мають здійснити наступні витрати: витрати на транспортування нафти із західного Сибіру (де видобувається більшість російської нафти) трубопроводами, а також сплатити експортне мито. При цьому, продати цю нафту можна лише за ринковими цінами, які встановлюються на світових ринках.

Наразі ринкові ціни перевищили вартість транспортування російської нафти та експортне мито, а отже експортуючи нафту російські компанії зазнають збитків.

Нульова дохідність експорту нафти можлива за ціни на російську нафту Urals на рівні 15-16 доларів за барель. Наразі ж ціни на російську нафту впали до 13 доларів за барель — мінімуму з 1999 року.

Росія є одним з найбільших експортерів нафти у світі. Валютні надходження РФ майже на 50% залежать від рівня світових цін на нафту, тому, коли ціни падають, російська валюта девальвує.

Поділитись: