Напівдержавна «Укрнафта» повідомила про ризик зупинки свого виробництва через наднизькі ціни на нафту у світі та нерентабельність своєї роботи.

Про це йдеться у повідомленні компанії.

Так, наразі ціни на нафту Urals — індикатор цін на нафту українського походження — впали до 19-23 доларів за барель, що набагато нижче за собівартість видобутку цієї нафти з урахуванням рентних платежів та податків.

Водночас «Укрнафта» не змогла продати близько 420 тисяч тонн нафти та конденсату на державних аукціонах через те, що держава встановила рівень ціни вищий, за ринковий. На цю нафту «Укрнафті» нараховують рентні платежі та податки.

«За таких умов виробнича діяльність «Укрнафти» стає збитковою, і компанії загрожує фінансовий колапс і зупинка виробництва», — заявляють у компанії.

В «Укрнафті» просять уряд про допомогу. Зокрема, скасувати чи зменшити податки або зобов’язати Нафтогаз викуповувати нафту, видобуту «Укрнафтою».

Зазначимо, що «Укрнафта» — напівдержавна видобувна компанія, частина акцій якої належить українському олігарху Ігорю Коломойському.

23 березня світові ціни на нафту продовжили своє падіння на тлі загострення ситуації з поширенням коронавірусу при незмінних обсягах видобутку нафти. Нафта марки Brent наблизилася до $25 за барель.

18 березня світові ціни на нафту впали до 17-річного мінімуму. Згодом російська нафта марки Urals впала до 19 доларів за барель, що є рекордно низькою ціною з 2002 року.

Поділитись: