Один із затриманих під час рейду у нічному клубі Jugendhub Ігор Кузів повідомив Громадському, що близько 20-ти людей відпустили, проте близько 10, які залишилися, перебувають там проти власної волі.

Один із затриманих під час рейду у нічному клубі Jugendhub Ігор Кузів повідомив Громадському, що близько 20-ти людей відпустили, проте близько 10, які залишилися, перебувають там проти власної волі.

Він повідомив, що затримані наразі проходять медкомісію, а особисто його поліція перевірила по базі і виявила, що він не є в розшуку і повісток не отримував, тому йому не зрозуміло, чому медкомісія взагалі відбувається.

Водночас, як повідомлялося, у заяві військкомата йдеться, що «за результатами бесід, 10 призовників залишилися добровільно ночувати на території військкомату».

Хлопець уточнив, що разом із ними на медкомісію прибули призовники, які добровільно з'явилися до військкомату, але вони не мають стосунку до затриманих у клубі, а добровільно з клубу залишилися лише 3 хлопців.

Зазначимо також, що 28 жовтня ввечері уповноважений Верховної Ради з прав людини з питань захисту прав військовослужбовців  Святослав Стеценко заявив журналістам, що навіть якщо людина не отримала повістку, після оголошення призову, вона протягом 10 днів має з'явитися до військкомату для проходження медкомісії та отримання відстрочки, якщо має на це право.

Адвокат Роман Стоічев повідомив Громадському, що затриманх намагаються забрати в армію, і адвокати наразі готують подання щодо дій військкомату, оскільки «хлопців практично викрали».

Він також зазначив, що є інформація, за якою 20 жовтня відбужеться лише медична комісія.

«Хто не потребує додаткових обстежень, отримають повістки на призовну комісію, хто потребує додаткових обстежень, —направлення до лікарень», — зазначив Стоічев.

Нагадаємо, правоохоронці влаштували рейд до київського нічного клубу Jugendhub у Шевченківському районі. Поліція заявила про затримання 17 людей з наркотиками.

32 відвідувачів було доставлено до військкомату, оскільки, за повідомленням поліції, вони ухилялися від призову на строкову службу.  Зі свого боку, очевидці повідомляли, що правоохоронці під час рейду застосовували силу. 

Правозахисники також повідомляють про можливі протиправні дії силовиків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З танцполу до військкомату: що сталось під час рейду до нічного клубу Києва

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: