«Залишки української ідентичності є ледь помітними у контрольованому бойовиками Донецьку. Державний прапор та тризуб зникли в усіх публічних місцях та замінені на чорно, синьо, червоні смуги самопроголошеної Донецької народної республіки. Російські рублі охоче приймаються на рівні із гривнею. І вже існують бланки з паспортами ДНР, хоча ця територія ніде у світі офіційно не визнана. Паралельно із поверхневими змінами відбуваються більш фундаментальні, оскільки лідери бойовиків намагаються знищити європейський вплив та наблизити регіон до Росії. Московська сила притягання є особливо помітною у системі освіти, де влада змінила шкільні плани, систему оцінювання та забрала з табелів українські національні символи, зокрема і такий особливий золотистий тризуб», - пише The Guardian про перехід регіону на проросійські навчальні програми з історії та географії, та радянську п’ятибальну систему оцінювання.

«Путінські контр-санкції впливають не тільки на їжу. Заблоковано і багато медичного обладнання, у тому числі, дефібрилятори та МРТ-сканери. Якщо Росія на війні, як стверджують її керманичі, тоді треба чимось жертвувати. Вперше з часу падіння комуністичного режиму держава втручається у приватне життя людей, обмежуючи їхній вибір та примушуючи змінювати буденні звички. В останній статті керівник російської залізничної компанії, екс-офіцер КДБ та союзник Путіна, Володимир Якунін, цитує Івана Грозного: «Прагнеш легко перемогти країну – почни годувати її своєю їжею». Споживацтво руйнує «навіть малі паростки духовності, історичних традицій, національної культури та самобутності», пише Якунін. (За інформацією опозиційного політика та анти-корупційного блогера Олексія Навального, внук Якуніна відвідує приватну школу у Лондоні). Важко побачити те, як давлення бульдозером томатів та персиків зробить Росію духовнішим місцем. Це більше схоже на крок, який зробить її голоднішою, злішою та менш стабільною», - вважає The Economist.

«Саудівська Аравія спалює свої валютні резерви із неймовірною швидкістю, намагаючись приборкати вплив падаючих цін на нафту та зростаючих витрат на війну у Ємені та Сирії. Минулого тижня ціна на нафту впала нижче 50 доларів за барель - найнижчого показника за останні шість років. Це руйнує купівельну здатність країн Перської затоки, але ще сильніше б’є по Росії та інших нафтодобувних країнах. Венесуелі та Нігерії світить банкрутство. І є побоювання, що падіння цін на нафту може спричинити сейсмічні зміни у глобальному балансі влади», - The Times аналізує хто виграє і хто програє від здешевлення нафти.

«Адміністрація президента Обами висловила застереження Пекіну щодо присутності у США таємних агентів уряду Китаю. За словами американських урядовців, китайці тиснуть на відомих експатріантів, деякі з них перебувають у розшуку за обвинуваченнями у корупції, щоб ті негайно повернулись на батьківщину. Таємне перебування у США агентів-правоохоронців є частиною глобальної кампанії Пекіну по пошуку та репатріації китайських втікачів з метою повернення, у деяких випадках, нечесно нажитих багатств. Ці спроби китайський уряд офіційно назвав «Операцією з полювання на лисиць»», - повідомляє The New York Times.

Поділитись: