Війна

Бойовики не дають гарантій безпеки для ремонту дамби фенольного заводу в Торецьку

15 червня, 2018 22:49
Війна/Бойовики не дають гарантій безпеки для ремонту дамби фенольного заводу в Торецьку
Зберегти
Вигляд
Ремонт дамби сховища з відходами фенольного заводу в Торецьку не можна провести через відсутність гарантій безпеки з боку бойовиків.

Ремонт дамби сховища з відходами фенольного заводу в Торецьку не можна провести через відсутність гарантій безпеки з боку бойовиків.

Про це в ефірі Громадське.Схід сказав Дмитро Цяпа, головний інженер фенольного заводу в Торецьку.

«Немає узгодження з протилежного боку про режим припинення вогню. Ті звернення, які йшли на протилежну сторону йшли через центр координації (СЦКК - ред.). З грудня (2017) центр взаємодії двох сторін не працює. В нас гарантій про припинення вогню з протилежного боку немає. З української сторони ми постійно маємо гарантії. Оскільки шламонакопичувач є в полі зору з боку Горлівки і в 3 кілометрах від лінії зіткнення. Тому я наражаю на небезпеку своїх людей і персонал, посилаючи їх на огляд, а при цьому гарантій безпеки з протилежного боку немає», — сказав Цяпа.

Водночас він спростував інформацію про прорив дамби та витік хімічних відходів.

«Хочу спростувати інформацію про прорив дамби та витік хімічних відходів. Ми проводили обхід вчора — дамба ціла. Щодо загрози, то вона існує. На дамбі є пошкодження, зсуви ґрунту є, тому потенційна загроза залишається. А щоб цю загрозу ліквідувати потрібно виконати ремонтні роботи», — сказав Цяпа.

Раніше Громадське провело низку наукових досліджень екологічної ситуації на Донбасі. Як з'ясували журналісти, екологічними біженцями внаслідок затоплених шахт можуть стати щонайменше 2,5 мільйони людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗОНА ВІДЧУЖЕННЯ ДОНБАС.

Пов`язані новини