Бойкот російських дипломатів та падіння Су-25 на Бєлгородщині: головні новини за день 23 лютого

Делегації росії влаштували бойкот на засіданні Парламентської асамблеї ОБСЄ; у Бєлгородській області рф впав російський штурмовик Су—25; росія звинуватила Україну в підготовці збройної провокації в «Придністров'ї», а Китай — у контрабанді зброї. Зібрали головні новини за день 23 лютого.

Бойкот делегації росії

Делегації росії влаштували бойкот на засіданні Парламентської асамблеї ОБСЄ в Австрії. Спершу латвійський депутат Ріхардс Колс вилаяв росіян, відправивши їх «за кораблем». Перед виступом представника російської делегації велика кількість присутніх встали й покинули зал, а інші тримали українські прапори.

Під час виступу білоруського представника Андрія Савіних двоє делегатів стояли позаду нього з українським прапором, поки він не закінчив виступ.

А перед палацом Гофбург у Відні під час засідання Парламентської асамблеї ОБСЄ протестували демонстранти з українськими прапорами та плакатами «росія — держава-терорист».

У росії впав Су-25

У Бєлгородській області рф упав російський літак-штурмовик Су-25, який повертався на аеродром із виконання бойового завдання. Його пілот катапультувався, але загинув.

До цього російські ЗМІ підрахували щонайменше десять небойових втрат у російській військовій авіації за час активної війни рф проти України.

Звинувачення на адресу України

Міністерство оборони росії 23 лютого заявило, нібито Україна найближчим часом готує збройну провокацію на території невизнаного «Придністров'я». В уряді Молдови спростували цю інформацію.

Тим часом речник Міністерства закордонних справ Китаю Ван Веньбінь звинуватив США у підживленні російсько-української війни через постачання Силам оборони озброєння, а Україну — у контрабанді західної зброї. МЗС України закликало Китай не поширювати російську пропаганду.

Провокації росії

Оперативне командування «Північ» попередило, що росія може готувати провокації до річниці повномасштабного вторгнення. Українська розвідка зафіксувала біля кордону з Чернігівською областю рух колон військової техніки без розпізнавальних знаків і людей у пікселі, схожому на форму ЗСУ.

А втім, командувач ОК «Північ» генерал-лейтенант Сергій Наєв запевнив, що змін у чисельності та розташуванні ворожих сил станом на 23 лютого не відбулося.

Військова допомога

Фінляндія оголосила, що передасть Україні три машини для розмінування Leopard 2R. Також країна навчить українців використовувати та обслуговувати цю техніку.

Іспанія готова збільшити кількість танків Leopard 2 для України з 6 до 10.

Австралія вирішила надіслати Україні розвідувальні безпілотники та розширити санкції проти російських урядовців, військових і ЗМІ. З-поміж інших, у список потрапив патріарх кирило.

Лідери 27 країн Європейського Союзу також виступили зі спільною заявою напередодні роковин повномасштабного вторгнення, запевнивши, що «не заспокояться» доти, поки Україна не переможе і не буде відбудована.

Рішення Верховної Ради

23 лютого парламент зібрався на чергове засідання, де було ухвалено низку рішень.

Інші новини за день

  • Колишній прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що був би не проти очолити НАТО.
  • Суд арештував майно дружини ексдепутата Віктора Медведчука Оксани Марченко на понад 5,6 мільярда гривень.
  • До Києва прибув прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес. На його честь на «Алеї сміливості» відкрили іменну табличку.
  • З початку повномасштабного вторгнення російські війська завдали по об'єктах на території України майже 5000 ракетних і 3500 авіаційних ударів.
  • Опитування показали, що 87% українців проти будь-яких територіальних поступок росії.
  • російське вторгнення відкинуло Україну на 15 років назад у подоланні бідності — таку оцінку дав Світовий банк.
  • У низці районів окупованого Криму в етері радіостанцій пролунав гімн України та звернення очільника Головного управління розвідки Міноборони Кирила Буданова.