Проросійські бойовики так званої «ЛНР» майже рік незаконно утримують проукраїнського студента Сергія Русінова, але він і досі не внесений до списків на обмін полоненими.

Про це повідомили у Східній правозахисній групі.

За інформацією правозахисників, студент 2 курсу коледжу культури і мистецтв затриманий 24 серпня 2018 року в окупованому Луганську за звинуваченням у «створенні проукраїнської терористичної групи».

Так званий суд «ЛНР» засудив Сергія Русинова до шести років позбавлення волі.

«За нашою інформацією, хлопець просто був активним користувачам в соціальних мережах і лайками підтримував проукраїнські пости», — заявили у правозахисній групі.

Бойовики «Л/ДНР» щотижня проводять затримання громадян, які підтримують Україну, проте їхня точна кількість невідома, наголосили правозахисники. Під час затримань і допитів до них не допускають адвокатів, застосовують тортури.

У зв'язку з цим правозахисники закликали президента Володимира Зеленського вимагати від бойовиків так званих «Л/ДНР» переліків місцевих жителів, які були затримані з травня 2014-го року дотепер.

«Ми повинні боротися за кожного громадянина України», — підсумували правозахисники.

Раніше у коментарі «Радіо Свобода» представники Служби безпеки України повідомили, що проросійські бойовики незаконно утримують в ув`язненні на окупованих територіях Донецької і Луганської областей 223 людини.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile