Бойовики ведуть на Донбасі повітряну розвідку, використовуючи як прикриття безпілотні літальні апарати спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

Про це повідомили у штабі Об’єднаних сил.

«Черговим показовим проявом нехтування будь-якими правилами та домовленостями стало використання збройними формуваннями Російської Федерації БПЛА для здійснення повітряної розвідки та коректування вогню артилерії й мінометів одночасно з виконанням спостережних польотів БПЛА СММ ОБСЄ», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що протягом попереднього тижня представники Місії повідомили про 6 запусків безпілотників у районі ділянки розведення сил та засобів «Золоте» та у 5-км зоні навколо неї з тривалістю польотів 2 — 4 години. Однак, як повідомляється, у час, заявлений для польотів БПЛА ОБСЄ, облікували 7 випадків застосування безпілотників бойовиками у тих же районах.

«Показовим є те, що у цей час відбувалося збільшення кількості порушень режиму припинення вогню з боку російсько-окупаційних військ, у тому числі з використанням артилерійських систем калібру 152 мм та 122 мм, мінометів калібру 120 мм. Таким чином, окупанти ведуть повітряну розвідку, використовуючи як прикриття безпілотні літальні апарати СММ ОБСЄ», — додали у штабі.

ОБСЄ — міжнародна організація, яка ставить собі за мету збереження миру й розвиток демократії на європейському континенті.

Після розпаду Радянського Союзу Верховна Рада України, за правонаступництвом, з 30 січня 1992 року стала повноправним членом Парламентській асамблеї Наради з безпеки і співробітництва в Європі. З того часу Україна бере участь у роботі колективних керівних органів Організації (саміти держав-учасниць ОБСЄ, засідання Ради міністрів та Постійної ради ОБСЄ).

Нагадаємо, у зоні бойових дій на Донбасі 23 січня бойовики 12 разів порушили режим припинення вогню на Донбасі, внаслідок чого один український військовослужбовець дістав поранення.

Поділитись: