Болгарія затримала постачання 100 БТР Україні, бо чекала грошей НАТО на транспортування

Болгарія затримала постачання 100 обіцяних бронетранспортерів українській армії, оскільки Міністерство оборони країни попросило НАТО оплатити транспортні витрати.
Про це пише Euroactiv із посиланням на депутатів керівної партії.
Рішення про відправлення Україні бронетехніки парламент Болгарії ухвалив понад три місяці тому, а Міністерства оборони Болгарії та України згодом підписали угоду на їх постачання.
Міністр оборони Болгарії Тодор Тагарев пояснив, що затримка виникла, оскільки болгарська сторона перевіряла, чи союзники по НАТО можуть взяти на себе витрати за транспортування БТР до України.
«Це не найпростіша транспортна операція, тому що потрібно залучити досить багато складів», — сказав Тагарев. За його словами, логістика є складною, а зусилля Болгарії «оцінені українською стороною».
Депутати панівної коаліції Болгарії критикують Тагарева за повільні дії та стверджують, що адміністрація Міністерства оборони не працює оптимально.
На початку лютого стало відомо, що Болгарія почала процес транспортування бронетранспортерів до України. Міністр оборони тоді запевняв, що до логістичної операції вже вирішили залучити три міністерства країни.
Що це за бронетранспортери?
Передання бронетехніки погодили ще влітку 2023 року, коли прем’єр-міністр Болгарії Николай Денков зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським. Тоді болгарський прем’єр казав, що ці машини ніколи не використовували в Болгарії, оскільки їхні військові навіть не проходили відповідних навчань. За його словами, бронетранспортери «просто лежать на складах» і є «тягарем» для країни.
22 листопада 2023 року парламент Болгарії ратифікував угоду про безоплатне відправлення техніки, але президент країни Румен Радєв наклав на рішення своє вето.
Він стверджував, що болгарські депутати «недостатньо ознайомлені з конкретними параметрами пожертви», що «унеможливлює об’єктивну оцінку необхідності наданого обладнання».
Також Радєв казав, що не були враховані ані завдання воєнного часу, покладені на МВС Болгарії, ані потреби управлінь прикордонної поліції та рятувальників. А втім, згодом парламент Болгарії подолав вето президента, остаточно вирішивши долю БТРів.
- Поділитися: