Колишній глава Міністерства закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон дав старт виборчої кампанії за пост лідера Консервативної партії і прем’єр-міністра Сполученого Королівства.

Про це повідомляє The Guardian.

«Настав час об’єднати країну і суспільство. І ми не можемо перейти до цього завдання доти, поки не виконаємо головне прохання народу. Після трьох років і двох пропущених термінів (по Brexit — ред.) ми повинні залишити ЄС 31 жовтня», — заявив Джонсон у своїй програмній промові в Лондоні.

Кандидат в прем’єри підкреслив, що «розлучення» з Брюсселем без угоди — далеко не найкращий сценарій, але до нього все одно потрібно підготуватися. На його думку, новий уряд «з новим мандатом, новим оптимізмом, новою рішучістю» може покинути ЄС зі зміненою угодою.

«Брюссель вдасться переконати тільки якщо ми проявимо волю і мужність — і покажемо, що готові піти і без угоди», — заявив Джонсон.

Нагадаємо, раніше президент США Дональд Трамп висловив свою підтримку екс-очільникові зовнішньополітичного відомства Великої Британії Борису Джонсону в боротьбі за крісло прем’єр-міністра. Також Трамп порекомендував не виплачувати відступні Брюсселю за невиконання зобов’язань перед ЄС в зв'язку з Brexit, а вже 9 червня стало відомо, що Борис Джонсон, якого вважають найбільш вірогідним наступником Терези Мей, у разі обрання на пост глави уряду не має наміру платити Європейському Союзові відступні за Brexit, поки не доб’ється прийнятних умов виходу.

/Самуїл Проскуряков

Поділитись: