Кандидат у прем’єр-міністри Великої Британії Борис Джонсон, архів
Фото:

ЕРА

Кандидат у прем’єр-міністри Великої Британії Борис Джонсон, якого вважають найбільш вірогідним наступником Терези Мей, заявив, що в разі обрання на пост глави уряду, він не має наміру платити Європейському Союзові відступні за Brexit, поки не доб’ється прийнятних умов виходу.

Про це політик заявив в інтерв’ю The Sunday Times.

Йдеться про суму в 39 млрд фунтів (50 млрд доларів США) за невиконання зобов’язань перед Євросоюзом.

«Наші друзі й партнери повинні розуміти, що гроші будуть утримуватися доти, поки у нас не буде більшої ясності щодо подальших дій», — сказав Джонсон.

Раніше президент США Дональд Трамп висловив свою підтримку екс-очільникові МЗС Великої Британії Борису Джонсону в боротьбі за крісло прем’єр-міністра. Саме Трамп порекомендував не виплачувати відступні Брюсселю за невиконання зобов’язань перед ЄС в зв'язку з Brexit.

Раніше Джонсона звинуватили в обмані під час кампанії за Brexit.

Прем’єр-міністр Британії Тереза Мей офіційно оголосила, що піде у відставку з поста лідера Консервативної партії 7 червня, а згодом і з посади глави уряду. Мей вже офіційно покинула посаду голови Консервативної партії Великої Британії. Відставка Мей напряму пов'язана із процесом виходу Британії з Європейського Союзу.

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

Британія та ЄС домовилися відтермінувати Brexit до 31 жовтня 2019 року.

Поділитись: