УКРАЇНА

Місяць без їжі: боротьба кримського політв'язня Балуха

30 квітня, 2018 15:18
УКРАЇНА/Місяць без їжі: боротьба кримського політв'язня Балуха
Зберегти
Вигляд
lead
Голодування Володимира Балуха триває вже 30 днів. Він відмовився від їжі 19 березня на знак протесту проти вироку кримського «суду», який призначив кримчанину три роки і п'ять місяців колонії за нібито зберігання боєприпасів, знайдених після чергового обшуку його будинку.

Від початку голодування українець перебуває без зв'язку в одиночній камері під посиленим тиском адміністрації слідчого ізолятора в селі Роздольне окупованого Криму. П'є тільки воду й чай.

Як повідомили в Кримській правозахисній групі, Володимир Балух потребує якнайшвидшого медичного обстеження, позаяк стан здоров'я погіршується з кожним днем.

«Його стан можна визначити лише візуально, поки не проведуть обстеження в медичному закладі, де є всі необхідні умови. Видно, що він сильно схуд і ослаб після майже місячного голодування. Які процеси відбуваються в його організмі, ми не знаємо», — зазначив заступник керівника Кримської правозахисної групи Володимир Чекригін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Він не дасть себе зламати», — мати кримського політв’язня Балуха

Адвокати Балуха неодноразово звертались із клопотанням про допуск до нього лікарів, утім, суд відмовив, стверджуючи, що стан українця задовільний.

Архієпископ Сімферопольский і Кримський УПЦ КП Климент бере участь у справі Балуха як захисник на громадських засадах. Він каже, що Володимира б'ють і намагаються зламати психологічно.

«Володю починають мучити так званим недотриманням режиму. За кожну провину на нього одразу складають адміністративне порушення: за те, що підійшов до вікна і затримався більш ніж на хвилину-другу, за те, що відмовився роздягатися на вимогу цих «вертухаїв». Тобто його намагаються психічно зламати, довести до того стану, щоб він почав їсти баланду, яку йому дають у СІЗО», — розповів Климент.

Він відзначив, що Володимир не збирається припиняти голодування, попри численні спроби переконати його берегти здоров’я. Одна з таких спроб — звернення депутатів Верховної Ради України до Володимира Балуха від 10 квітня:

«Україні потрібні живі герої. Ваші здоров'я та життя будуть найкращою частиною перемоги України», — йдеться у тексті, підписаному 22 народними депутатами.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова вже втретє за час голодування Володимира Балуха звернулася до російського омбудсмана Тетяни Москалькової з проханням дозволити його медичне обстеження і перевірити інформацію про тиск з боку адміністрації ізолятора.

За даними правозахисників і адвокатів, справа Володимира Балуха має всі ознаки політичного переслідування. Проблеми з окупаційною владою у фермера почалися після того, як він вивісив на даху власного будинку національний прапор України й відмовився його знімати.

29 листопада 2016 року на будинку Балуха в селі Серебрянка з'явилася ще й табличка «вулиця Героїв Небесної сотні». Уже 8 грудня російські силовики провели в оселі Балуха черговий обшук, і «знайшли» 90 набоїв і тротилові шашки, які нібито належали кримчанину. Згодом виявилося, що боєприпаси на обліку в російському Барнаулі. Детально з'ясовувати походження патронів окупаційний «суд» відмовився.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вiн живе пiд українським прапором в Криму — історiя Володимира Балуха

Балуха засудили до 3 років і 5 місяців позбавлення волі в колонії-поселенні, а також штрафу в розмірі 10 тисяч рублів (близько 4,6 тисячі гривень).

Майже весь час після затримання Володимир Балух перебуває в ізоляторі, де до нього застосовують силу. Після скарги адвоката Балуха на побої від начальника Роздольненського СІЗО, співробітник російської пенітенціарної служби написав заяву у відповідь, нібито це Балух напав на начальника ІТТ. Розгляд справи «судом» триває, Володимира Балуха утримуватимуть в ізоляторі до 18 червня.

Пов`язані новини