Шостий адміністративний апеляційний суд міста Києва задовольнив скаргу Державної архітектурно-будівельної інспекції на ухвалу судді Чудак О.М. про зупинення дії припису на заборону будівництва на території Протасового Яру та поновив його. Допоки він діє, забудовник «Дайтона Груп» не може продовжувати жодних робіт на території.

Про це Громадському повідомив голова ініціативної групи  ГО «Захистимо Протасів Яр» Роман Ратушний.

«Тепер припис діє і забудовник не може проводити жодних робіт. Але це лише проміжна перемога для громади. Наступні кроки — це розгляд Окружним адміністративним судом Києва позову до ДАБІ з вимогою скасувати дозвіл на будівництво, який був виданий з численними порушенням забудовнику ТОВ Дайтона Груп», — розповів Ратушний. 

За його словами, незаконність дозволу підтверджує сьогоднішній суд, який відновив у дію припис ДАБІ на заборону підготовчих та будівельних робіт до усунення порушень. Серед зазначених порушень, зокрема, невідповідність проекту будівництва містобудівним умовам та обмеженням — базовому документу для будь-якого будівництва. Ратушний додав, що позов обіцяло підтримати місто, однак досі цього не зробило. 

«Місто обіцяло подати заяву про залучення в якості третьої особи з підтримкою позову Ратушного та Самунджана про скасування дозволу на будівництво, однак досі цього не зробило», — пояснив активіст.

Як стверджує Ратушний, забудовник замість того, аби виправити план будівництва, збирається виправити нормативи під свій проект, подавши позов на скасування окремих положень (по висотності) містобудівних умов та обмежень.

У коментарі Громадському генеральний директор ТОВ «Дайтона Груп» Дмитро Паланчук заявив, що рішення апеляційного суду ніяк не вплине на їхні плани щодо будівництва.

«Ми чекаємо на рішення. Коли отримаємо — юристи сформують юридичну позицію. Принципово рішення апеляційного суду на плани нашої компанії по забудові не впливає. Ми плануємо далі будувати, але тільки в законному порядку», — сказав Паланчук.

2 липня контрольну картку на порушення благоустрою (дозвіл на встановлення парканів, огорожі, здійснення підготовчих робіт), який мала компанія-забудовник ТОВ «Дайтона Груп», анулювали

Наприкінці липня столичний адмінсуд дозволив забудовнику Протасового Яру не зносити паркан.

Поділитись: