Контрольну картку на порушення благоустрою (дозвіл на встановлення парканів, огорожі, здійснення підготовчих робіт), який мала компанія-забудовник ТОВ «Дайтона Груп», анулювали. Її видали забудовнику на проведення підготовчих робіт у липні 2018 року.

Цю інформацію Громадському підтвердив генеральний директор ТОВ «Дайтона Груп» Дмитро Паланчук та додав, що наразі вони вживають заходів для продовження картки:

«Наші юристи зараз займаються питанням картки. Є купа правових механізмів для того, щоб її продовжувати», — сказав Паланчук. 

Також за словами директора компанії забудовника їхні дії, щодо будівництва ЖК є законними, адже наразі зона Протасового Яру не є зеленою:

«По-перше, є рішення про те, що це не зелена зона, а зона висотного житлового будівництва. Поки таке рішення діє — ми в законному полі. Його може скасувати тільки міська рада, але знову ж таки — в нас є законні шляхи для того, щоб це будівництво продовжувати», — зазначив Паланчук.

Також забудовник прокоментував заяви міського голови Києва Віталія Кличка, щодо призупинення робіт, зазначивши, що вони направляли не одного листа міському голові з повідомленням про те, що призупинення будівництва є неможливим:

«Є висновки про те, що схил є небезпечним і його постійно потрібно укріплювати, є заяви і клініки Амосова, там проблеми були ще з 2007 року. Ми чітко розписали, що нам необхідно для укріплення схилу очистити його для заїзду техніки — ті дерева, які були спиляні, і зробити повторну стінку. Саме ці роботи ми і не зупиняли. Будівельні роботи ми призупинили для очікування рішення комісії. Але комісія ніяких рішень не ухвалювала », — заявив директор ТОВ «Дайтона Груп».

Також він додав, що очікування є збитковим для компанії, адже вони продовжують сплачувати оренду та фінансувати об’єкт. Також Паланчук підтвердив, що молодики, які охороняють будівництво — це представники охоронної компанії «Фокстрот-13» з якою у забудовника укладений договір і щомісяця продовжується. Втім, пояснити агресивну поведінку деяких охоронців не зміг.

Активісти, місцеві мешканці Протасового Яру, які виступають проти забудови території продовжують чергування у встановлених наметах в очікуванні засідання містобудівної ради 4-5 липня. За словами лідера ініціативної групи місцевих мешканців Романа Ратушного, на засіданні мають розглянути питання скасування містобудівних умов надані забудовнику та вирішення питання, щодо повернення статусу зеленої зони території Протасового Яру. Боротьбу із забудовником активісти ведуть з травня.

Нагадаємо:

Поділитись: