Обвинуваченому в участі в терористичній організації та непередбачених законом збройних формуваннях громадянину Бразилії Рафаелю Лусваргі продовжили запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном на 60 діб — до 19 жовтня 2018 року.

Обвинуваченому в участі в терористичній організації та непередбачених законом збройних формуваннях громадянину Бразилії Рафаелю Лусваргі продовжили запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном на 60 діб — до 19 жовтня 2018 року.

Про це повідомляє кореспондент Громадського із Павлоградськооо міськрайонного суду.

Відповідне рішення зачитав головуючий суддя колегії суддів Павлоградськооо суду Тимченко. Про продовження запобіжного заходу клопотав прокурор Ігор Вовк.

«Є наявним обґрунтоване обвинувачення та наявні ризики. Рафаель Маркус Лусваргі громадянин Бразилії та не має постійного місця проживання і місця реєстрації в Україні, а також не має постійного доходу в Украіні, може переховуватися від суду, тому прошу продовжити термін тримання під вартою на 60 діб», — сказав Вовк.

Водночас адвокат Лусваргі Валентин Рибін нагадав, що після першого розгляду справи Лусваргі цей самий прокурор Вовк клопотав про зміну запобіжного заходу на більш м’який.

«Прокурор Вовк в грудні 2017 року казав зовсім протилежне, що насправді громадянин Бразилії Рафаель Лусваргі не може утримуватися під вартою, апелював до конвенції з прав людини та неможливості загроз катувань. У лютому 2018 року мій підзахисний став взагалі вільною людиною. Мій підзахисний перебував на волі абсолютно законно, щодо нього не діяв жоден запобіжний захід, він нічого не порушував, поки його не схопити радикали та привели до СБУ.  У даному процесі вже немає справедливого ставлення до мого підзахисного. Я абсолютно впевнений, що ми продовжимо запобіжний захід, хоча я прошу не задовольняти клопотання про цей запобіжний захід», — сказав Рибін.

Сам Лусваргі прокоментував клопотання про продовження запобіжного заходу так: «У тюрмі мені буде безпечніше».

На засіданні 21 серпня суд мав почати розгляд справи по суті, однак сторона обвинувачення не підготувала до цього засідання матеріали справи.

Крім того, адвокат Лусваргі Рибін заперечив проти долучення до матеріалів справи допитів свідків та свого підзахисного, які були проведені під час попереднього розгляду справи.

«Обвинувачення фактично будується на відео з мережі інтернет, на момент свого затримання мій підзахисний прибув з Бразилії і в той момент не перебував у жодних незаконних організаціях. Немає заперечень щодо дослідження речових доказів, які запропонував прокурор. За виключенням всіх матеріалів досудового розслідування. Протоколи допиту свідків та допиту свідків не можуть надаватися суду, оскільки свідки і обвинувачений буде допитуватися знову і це сформує думку суду про Лусваргі до його допиту», — сказав Рибін.

Головуючий суддя колегії суддів Тимченко підтримав зауваження адвоката, зазначивши, що суд не буде спиратися на докази попереднього вироку і допитає як свідків так і обвинуваченого знову.

«Дослідити матеріали справи, окрім експертиз і допитів свідків які будуть в майбутньому, потім, згідно з КПК досліджуються речові докази, відеозаписи, допитуються свідки та обвинувачений», — сказав суддя.

Наступне засідання відбудеться 9 жовтня.

Раніше суд зобов'язав СБУ відкрити провадження проти лідера С14 через затримання Лусваргі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дійшов до Києва: що буде з екс-бойовиком так званої «ДНР» Лусваргі

Нагадаємо, 4 травня у Києві учасники С14 схопили бразильця Лусваргі, який воював на боці «ДНР». Представники праворадикальної організації привели його до СБУ.  Раніше, 2 травня Лусваргі помітили у Свято-Покровському Голосіївському монастирі УПЦ МП.

Українські правоохоронці затримали бразильця Лусваргі у жовтні 2016 року в аеропорту «Бориспіль» одразу після його прибуття в Україну з Бразилії.

Слідство встановило, що з вересня 2014  — по травень 2015 року він перебував у складі 1-го мотострілецького батальйону «Вікінг» 1-ї бригади бойовиків «ДНР». Згодом, у січні 2017 Печерський суд Києва засудив Лусваргі до 13 років в'язниці.

18 серпня 2017 року Апеляційний суд Києва скасував вирок бразильцю Лусваргі, засудженому за участь у бойових діях на Донбасі на боці бойовиків «ДНР».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Із «ДНР» до Голосіївського монастиря: що відомо про бразильця Рафаеля Лусваргі

За словами адвоката Лусваргі, 18 грудня 2017 року Печерський районний суд змінив запобіжний захід бразильцю з тримання під вартою на особисте зобов’язання у межах процедури обміну полоненими. З того часу, зауважив адвокат, Лусваргі перебував у Києві.

Коли між Києвом та самоназваними «ДНР» та «ЛНР» відбувся великий обмін заручників на Донбасі 27 грудня, Лусваргі мав отримати свій паспорт та повернутися до Бразилії.

Як з'ясувало Громадське, передавати Лусваргі в межах великого обміну не стали, аби уникнути потенційного міжнародного скандалу. Оскільки він є громадянином Бразилії, Україна не має права передавати його таким квазіутворенням, як самоназвана «ДНР».

Поділитись: