Уряд Великої Британії планує витратити понад 100 мільйонів фунтів стерлінгів на фрахтування додаткових морських поромів, якщо Королівству не вдасться укласти торговельну угоду, перш ніж покинути Євросоюз у наступному році.

Британія має вийти з ЄС за 3 місяці, до цього часу зростає ризик «негативного сценарію» для багатьох британських підприємств, які очікують економічний шок.

Додаткові пороми необхідні для прокладання нових маршрутів у разі, якщо головний французький порт Кале і британські порти Дувр і Фолкстон будуть перевантажені митними перевірками.

Щоб послабити потенційне відставання, уряд уклав 3 контракти на надання додаткових вантажних послуг на маршрутах з англійських портів південного узбережжя, включаючи Пул, Портсмут і Плімут.

Угода з французькою фірмою Brittany Ferries передбачає виділення 47 мільйонів фунтів стерлінгів, угода з датської судноплавною компанією DFDS також передбачає виділення 47 мільйонів фунтів стерлінгів, ще 14 мільйонів фунтів виділять на угоду з Seaborne Freight.

Лідер опозиційної Ліберально-демократичної партії Вінс Кейбл назвав цей крок «повним божевіллям» і сказав, що «державні гроші бездумно витрачаються в останню хвилину».

Нагадаємо, голосування щодо умов Brexit у британському парламеті повине було відбутися 11 грудня, однак Мей сказала, що голосування парламенту відкладається. Вона вирішила відкласти остаточне голосування, адже серед депутатів не було достатньої підтримки положень угоди про вихід з ЄС. Головним каменем спотикання стало питання про те, як виглядатиме єдиний сухопутний кордон Великої Британії з ЄС, між Північною Ірландією та республікою Ірландія. У своєму виступі у парламенті Тереза Мей заявила, що вестиме перемовини з ЄС щодо змін до угоди. У Брюсселі наполягають: нинішній варіант угоди ― єдиний можливий. 

Опозиція закликала прем’єрку Британії піти у відставку.

Напередодні Європейський суд вирішив, що Британія зможе розірвати угоду з ЄСпро Brexit в односторонньому порядку. і вона не потребуватиме згоди 27-х країн.

25 листопада країни ЄС ухвалили угоду з Британією про Brexit. Напередодні саміту прем’єрка Британії написала лист до народу, в якому закликала підтримати Brexit.

29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. На переговорах Британії та ЄС вирішили продовжити перехідний період Brexit до 2020 року.

Остаточно вийти з ЄС Британія має 29 березня 2019 року.

Поділитись: