Лідер опозиції, член Лейбористської партії Британії Джеремі Корбін закликав прем’єрку Терезу Мей піти у відставку. Таку позицію він та ще низка депутатів, зокрема, з Шотландії, висловили після того, як Мей відклала остаточне голосування парламенту за угоду з ЄС щодо Brexit.

«Якщо Мей не ухвалить фундаментальних змін, вона має дати дорогу тому, хто зможе», — заявив Корбін.

Частина депутатів парламенту закликали голосувати за вотум недовіри уряду за якого Мей пішла б з посади.

Зі свого боку прем’єрка сказала, що потрібно поважати результати референдуму британського народу, який показав, що більшість підтримує вихід Британії зі складу ЄС. Вона відклала голосування, аби змінити текст угоди з ЄС, щоб з нею була згодна більшість парламентарів.

10 грудня прем’єрка Британії Тереза Мей підтвердила, що голосування парламенту за Brexit відкладається. Мей вирішила відкласти остаточне голосування парламенту, адже серед депутатів не було достатньої підтримки положень угоди про вихід з ЄС. Вона відклала голосування, аби змінити текст угоди з ЄС.

Багато членів парламенту Британії не готові були голосувати за угоду про Brexit між Британією та ЄС через незгоду з планами майбутнього функціонування кордону між Північною Ірландією та Ірландією.

Голосування за Brexit мало відбутися у вівторок, 11 грудня. Мей не сказала, чи призначать нове голосування в поточному році, або ж його відклали на 2019-й.

Напередодні Європейський суд вирішив, що Британія зможе розірвати угоду з ЄСпро Brexit в односторонньому порядку. і вона не потребуватиме згоди 27-х країн.

25 листопада країни ЄС ухвалили угоду з Британією про Brexit. Напередодні саміту прем’єрка Британії написала лист до народу, в якому закликала підтримати Brexit.

Міністр з питань Brexit Домінік Рааб і міністр з питань Північної Ірландії Шайлеш Вара пішли у відставку 15 листопада — наступного дня після того, як британський Кабінет міністрів погодив попередній текст угоди щодо Brexit.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Ефект доміно: чи стануть відставки міністрів у Великій Британії загрозою для Brexit?

29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. На переговорах Британії та ЄС вирішили продовжити перехідний період Brexit до 2020 року.

Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

Остаточно вийти з ЄС Британія має 29 березня 2019 року.

Поділитись: