Велика Британія може самостійно та в односторонньому порядку припинити процес виходу з Євросоюзу, відкликавши своє повідомлення про намір покинути блок.

Таке рішення ухвалила найвища судова інстанція ЄС — Європейський суд, який базується у Люксембурзі.

«Велика Британія має право безперешкодно та в односторонньому порядку відкликати повідомлення про намір вийти з Євросоюзу», — йдеться у постанові Європейського суду.

Позов до Європейського суду направила група шотландських та англійських юристів, які хотіли уточнити процедуру зупинки процесу виходу з ЄС, яка не була прописана у чинному законодавстві Євросоюзу.

Раніше, 25 листопада, країни ЄС ухвалили угоду з Британією про Brexit. Напередодні саміту прем’єрка Британії написала лист до народу, в якому закликала підтримати Brexit.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Авторка «Гаррі Поттера» посварилася російською зі спонсором кампанії з Brexit, якого звинувачували у зв’язках з РФ

Міністр з питань Brexit Домінік Рааб і міністр з питань Північної Ірландії Шайлеш Вара пішли у відставку 15 листопада — наступного дня після того, як британський Кабінет міністрів погодив попередній текст угоди щодо Brexit.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Ефект доміно: чи стануть відставки міністрів у Великій Британії загрозою для Brexit?

29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. На переговорах Британії та ЄС вирішили продовжити перехідний період Brexit до 2020 року.

Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

Поділитись: