Світ / Близький Схід

Британія слідом за США заборонить в'їзд підозрюваним у вбивстві журналіста Хашогджі — Мей

Reuters
Світ/Близький Схід/Британія слідом за США заборонить в'їзд підозрюваним у вбивстві журналіста Хашогджі — Мей
Зберегти
Вигляд
Велика Британія слідом за США заборонить в'їзд підозрюваним у вбивстві саудівського журналіста Джамаля Хашогджі. Про це у середу, 24 жовтня, заявила прем'єр-міністерка Британії Тереза Мей.

Очільниця уряду Великої Британії також повідомила, що проведе розмову з королем Саудівської Аравії Салманом, адже встановлення обставин того, що сталося, «залишається нагальним питанням».

За її словами, міністр внутрішніх справ Британії вживає заходів, аби підозрювані не змогли в'їхати на територію Королівства. «Якщо ж ці особи мають візи, ці візи будуть скасовані сьогодні», — сказала Мей.

23 жовтня повідомлялось, що США відкликають візи урядовців Саудівської Аравії, які причетні до смерті журналіста Джамаля Хашогджі. Анулювання віз — це перші кроки США щодо Саудівської Аравії після смерті журналіста.

Раніше канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що Німеччина не буде експортувати зброю до Саудівської Аравії, доки доля вбитого журналіста Джамаля Хашогджі лишається невідомою.

Турецьке видання Sabah з посиланням на своїй джерела в правоохоронних органах назвало замовником вбивства журналіста Джамаля Хашогджі заступника глави розвідки Саудівської Аравії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Вбивство журналіста Хашогджі у консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі: версія Туреччини

2 жовтня саудівський журналіст Джамаль Хашогджі, відомий своєю критикою влади Саудівської Аравії, зник після візиту до консульства Саудівської Аравії в Стамбулі. Про зникнення повідомила його наречена.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трилер у консульстві: що означає вбивство саудівського журналіста

Джамаль Хашогджі — саудівський журналіст. Він був оглядачем американської газети The Washington Post та відомий критичними матеріалами про королівство. Хашоггі у 2017 році покинув батьківщину, щоб уникнути переслідувань за свої погляди і переїхав до США. Протягом року він писав для Washington Post, критикуючи політику Саудівської Аравії щодо Катару, Канади, Ємену та засуджуючи переслідування владою країни інакодумців. Репортер приїздив до консульства, аби оформити документи для одруження з дівчиною, яка мешкає в Туреччині.

Пов`язані новини