Британія та Естонія передали Україні обладнання та техніку для розмінування

Велика Британія надіслала Україні тисячу металошукачів VALLON і сотню комплектів для знешкодження бомб. Також техніку для розмінування на суму понад 330 тисяч євро передала Естонія.

Про це повідомляє пресслужба британського уряду та телерадіокомпанія ERR.

Як зазначили у британському уряді, металошукачі допоможуть з розміновуванням полів, доріг, цивільних будинків та інфраструктури. Комплекти для знешкодження бомб призначені для підриву нерозірваних боєприпасів.

«Застосування росією наземних мін і завдання ударів по цивільній інфраструктурі підкреслює жорстокість путінського вторгнення, що шокує. Цей останній пакет підтримки Великої Британії допоможе Україні безпечно очистити поверхню та будівлі в той час, коли вона повертає собі свою законну територію», — підкреслив міністр оборони Британії Бен Воллес.

Водночас Міністерство закордонних справ Естонії придбало для України три мініекскаватори з причепами, чотири машини дистанційного розмінування та один детектор хімічних речовин.

Міністр внутрішніх справ Естонії Лаурі Ляенеметс підкреслив, що допомога в розмінуванні необхідна як для запобігання людським жертвам, так і для перезапуску економіки України.

«Десятки тисяч квадратних кілометрів становлять небезпечну зону, де зупинилося і сільське, і лісове господарство. Але цим справа не обмежується — заміновано також важливі об'єкти інфраструктури, наприклад, електростанції», — додав Ляенеметс.

Раніше Центр розмінування рятувального департаменту Естонії відправив в Україну обладнання для виявлення радіації, вибухозахисні костюми, протиосколкові жилети, каски, засоби першої допомоги та інше обладнання для розмінування. Також естонські рятувальники відправили українським колегам намети, спальні мішки, вуличні ліжка, системи обігріву наметів і дизель-генератори.

Вибухонебезпечні предмети

У Державній службі надзвичайних ситуацій повідомляють, що приблизно 30% території України заміновано внаслідок російського вторгнення. За масштабами це більш як дві території Австрії або п'ять територій Молдови.

Це призводить до трагедій. 25 грудня в Харківській області чоловік та дружина пішли до лісу по дрова, але підірвалися на розтяжці. Обоє загинули.

Також на Харківщині 28 грудня 47-річний чоловік та його 7-річний син під час походу на риболовлю підірвалися на мінах. Їх госпіталізували.

Рятувальники попереджають, що нерозірвані снаряди можуть бути в покинутих будинках, просто неба, на полях, у лісах, на узбіччях доріг, дитячих майданчиках.

Якщо ви виявили вибухонебезпечний або підозрілий предмет, не торкайтеся його, відійдіть принаймні на 100 метрів. Позначте місце палицею, одягом, камінням тощо. Попередьте інших людей поруч та повідомте про знахідку за номерами: 101 — ДСНС, 102 — поліція.

На сайті ДСНС можна знайти, який вигляд мають найпоширеніші вибухонебезпечні предмети.