Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон пообіцяв, що з червня в країні запрацює система відстеження нових випадків коронавірусної хвороби. Так британська влада хоче взяти під контроль епідемію коронавірусу в країні — одну з найбільших в Європі.

Про це Джонсон заявив під час години запитань до уряду в парламенті, передає BBC.

Відповідаючи на критику лідера опозиційної Лейбористської партії Кіра Стармера, британський прем’єр сказав: «У нас усе більше впевненості в тому, що в нас буде найпередовіша у світі система тестування й відстеження коронавірусу, і так — вона буде готова до 1 червня».

Джонсон додав, що для роботи цієї системи до вказаного реченця будуть готові 25 тисяч спеціально навчених працівників, які зможуть відстежувати до 10 тисяч нових випадків на день.

Відстеження нових випадків важливе для боротьби з епідемією з тієї причини, що дозволяє встановити, з цими контактували інфіковані. Так можна запобігти подальшому лавиноподібному поширенню вірусу.

Подібні механізми вже діють в деяких країнах, які продемонстрували успіх у боротьбі з коронавірусом — Гонконг, Південна Корея, Німеччина.

Окрім «ручного відстеження» нових випадків, іншим варіантом такої системи є спеціальний мобільний додаток, який встановлюють на телефони людей. Він автоматично визначає, з ким останнім часом перебувала людина, в якої виявили вірус.

Британська Національна служба охорони здоров’я наразі розробляє такий додаток. Його вже випробовують, але, як зазначили в уряді, до червня він навряд чи буде готовий, пише BBC.

У Великій Британії станом на ранок 20 травня загалом зафіксували 248 818 інфікованих, з них понад 35 тисяч померли. З-поміж європейських країн більше лише в Іспанії (278 803).

А у світі з початку пандемії зафіксували 4 млн 988 тисяч 994 випадки коронавірусного захворювання COVID-19. З них 1 млн 959 тисяч 149 людей одужали та 324 958 — померли. Наразі інфікованими залишається 2 млн 704 тисячі 887 людей.

Поділитись: