Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон офіційно відмовив Шотландії в проведенні другого референдуму за незалежність.

Відповідний лист до першої міністерки Шотландії Ніколи Стерджен Джонсон оприлюднив у своєму Twitter.

«Шотландці проголосували (на референдумі 2014 року — ред.) із достатньою перевагою за збереження єдності Сполученого Королівства. Цей результат зобов’язалися поважати уряди як Шотландії, так і Великої Британії», — зазначив британський прем’єр.

У тексті листа йдеться, що ще один референдум за незалежність Шотландії «продовжить політичну стагнацію, яка в Шотландії триває останні десять років».

У відповідь на листа Джонсона Стерджен зазначила, що рішення британського уряду є «цілком самовбивчим».

«Уряд Шотландії оприлюднить свою відповідь (на рішення Джонсона ред.) і подальші кроки в другій половині січня», — зазначила перша міністерка Шотландії.

У грудні 2019 року Нікола Стерджен надіслала офіційний запит до уряду Великої Британії з проханням дозволити організацію референдуму про незалежність у Шотландії. Перша міністерка регіону тоді наголосила, що успіх Шотландської національної партії на загальних виборах дає їй мандат на проведення нового референдуму про незалежність. Там вона здобула 48 мандатів проти 35 у парламенті попереднього скликання.

На першому референдумі за незалежність у вересні 2014 року 55% шотландців висловилися проти виходу регіону зі складу Сполученого Королівства. Утім під час голосування за вихід Великої Британії з ЄС у червні 2016 року 62% шотландців проголосували проти Brexit. Після цього влада Шотландії почала кампанію за другий референдум про незалежність, стверджуючи, що вихід Сполученого Королівства з ЄС загрожує шотландським інтересам, а незалежна Шотландія зможе стати членом ЄС.

Поділитись: