Перша міністерка Шотландії Нікола Стерджен заявила, що уряд Великої Британії «не може ув’язнити країну в союзі проти її волі».

Про це повідомляє BBC.

Стерджен наголосила, що успіх Шотландської національної партії на загальних виборах дає їй мандат на проведення нового референдуму про незалежність.

Водночас, британські міністри виступають проти такого кроку, наголошуючи на необхідності поважати результати референдуму 2014 року, коли більшість шотландців підтримала збереження у складі Сполученого Королівства.

За словами першої міністерки, збереження Шотландії у союзі з рештою Великої Британії можливе тільки за її згодою.

Нагадаємо, у шотландському Глазго 2 листопада відбулась масова демонстрація за незалежність від Великої Британії.

Раніше повідомлялось, що Шотландія до Різдва хоче надіслати офіційну вимогу про проведення другого референдуму про вихід зі складу Сполученого Королівства.

31 жовтня шотландських міністрів закликали укласти угоду з Виборчою комісією щодо питання, яке буде поставлене на майбутньому референдумі про незалежність. Конституційний комітет шотландського парламенту ставить під сумнів план Стерджон провести референдум наступного року. Він вимагає, аби Виборчій комісії дали 12 тижнів для перевірки запропонованого питання і щонайменше 6 місяців для його погодження до проведення голосування. 

Раніше BBC повідомляло, що Стерджон попросить владу Великої Британії дати офіційну згоду до кінця цього року. При цьому лідерка Шотландської національної партії зазначила, що британський уряд не має права блокувати питання шотландської незалежності. Стерджон наполягає, що прагне не просто провести референдум, але й забезпечити його законність та визнання на міжнародному рівні.

Натомість уряд Великої Британії заявляв, що не підтримає 30-й розділ Акту про Шотландію, згідно з яким забезпечувалась законність референдуму про незалежність у вересні 2014-го, коли шотландські виборці проголосували за те, щоби залишитися у складі Великої Британії.

Стерджон, зі свого боку, наполягає, аби на другому референдумі про незалежність було поставлено таке ж питання, як і в 2014 році: «Чи має бути Шотландія незалежною країною?».

Нагадаємо, у Шотландії підтримка незалежності від Великої Британії досягла найвищого рівня за останні чотири роки, в основному через виборців, які хочуть залишитися в Європейському союзі.

Поділитись: